Sportovní hodinky pro starší a nezkušené: dobře čitelné a s jednoduchým ovládáním

Návod k obsluze Chytrý náramek pro seniory s funkcí

Žádost o návod Nenašli jste návod, který hledáte? Dejte nám vědět a my se pokusíme chybějící návod doplnit: Hledám návod / Žádost o návod Vaše nejnovější žádosti o návod:

DOBRÝ DEN,PROSÍM O NÁVOD K OBSLUZE AUTOMATICKÉ PRAČKY BOSCH MAXX 7 WAE20463BY/10 MOD 4. DĚKUJI... televize LG 43NANO753 ... bezdrátová sluchátka JBL T110 - Black... DIA projektor PRAKTICA 150 A... Dobrý den, mám zubní kartáček Oral-B IQ 8 a pro spárování kartáčku s mobilním telefonem po mě chce mobilní telefon PIN ke spárování. V... Casio 520B AD-S800WH Děkuji vám. ...

Diskuze Poslední příspěvky v diskuzi:

Lamax bcool- hudba

Autor: Radim

Chytré hodinky LAMAX BCool růžový

Dobrý den, jak se pouští hudba na hodinkách? Nikde v návodu jsem k hudbě nic nenašel. Děkuji ... Sencor sca ba 50

Autor: Mates

Alkoholtester Sencor SCA BA50FC

Na displeji blika 500 a v dolnom pravom rohu svieti LOCK ako to odstrániť.... zapomenuté heslo

Autor: Josef Přívozník

Internetový radiopřijímač Sencor SIR 5000WDB černý

Zapoměl jsem heslo,jak ho mohu změnit nebo resetovat?... Dotaz na odváeneniw

Autor: Renata

Žehlicí systém Electrolux Refine 700 E7ST1-4DB

Dobry vecer prosim ako sa odvapni tato žehlička Dakujem... Dotaz

Autor: Sabina

Elektrická koloběžka Sencor SCOOTER ONE 2020

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jestli jste vyřešil tu chybu ?? Mám totiž stejný problém a nevím jak si s tím mám poradit můžete mi když tak poslat návod jak se té chyby zbavit ? Moc vás prosím je to koloběžka mého syna který ji dostal k narozeninám a je s...

Překáží vám někdy smartphone? Otočte si ho jednoduše kolem ruky jako náramek

Překáží vám někdy smartphone? Otočte si ho jednoduše kolem ruky jako náramek

Ohebný telefon, který můžete otočit kolem ruky, spojuje funkce a schopnosti telefonu s dokonalým pohodlím chytrých hodinek / Samsung

Omotat si chytrý telefon kolem ruky, nebo ho prostě a jednoduše přeložit. Tohle je realita. Má ale nějaký smysl? Přináší svým majitelům něco nového, nečekaného či smysluplného?

Již příští rok by měly na trh přijít ohýbací modely smartphonů. Kdy a kde se ale vlastně objevily první vlaštovky připomínající ohebné telefony? Prehistorií se staly modely se zahnutou obrazovkou.

Prvním byl model Galaxy Round od Samsungu, který se pyšnil horizontálním prohnutím displeje i těla. Samsung pak představil roku 2015 Galaxy S6 Edge se zahnutým displejem. Další ukázkou tohoto typu telefonů je řada G Flex od LG. Bylo ho možné dokonce silou přitlačit a dostat do zcela rovného stavu, a přitom nehrozilo, že ho tím zničíte.

Je potřeba vychytat mouchy

Revoluční novinky smartphonů nabídla už v roce 2016 společnost Lenovo jako prototyp. Jeden model, který je možné obtočit kolem ruky, druhý se dá přeložit. Tehdy ukázali, že technologie je již k dispozici, i když si žádala ještě další vývoj.

Ukazovalo se totiž, že displej je trochu zvlněný. To vše bylo třeba dotáhnout do zdárného konce a vychytat různé mouchy. Doufejme tedy, že brzy uvidíme finální verzi s perfektně dotaženými technologiemi. Komu bude patřit prvenství?

Mobil i tablet v jednom

Nedávno představil Samsung nový skládací smartphone se dvěma displeji. Tento telefon umí dokonce nahradit tablet. Na tvorbě ohebného telefonu s nimi spolupracovala společnost Google. Vložila do něj operační systém Android a zároveň také přímou podporu určenou pro ohebné displeje.

Tento fakt je nesmírně významný. Signalizuje to, že nejde jenom o Samsung samotný, ale i o další výrobce, kteří nečekají a brzy přijdou také s podobnými ohebnými modely. Novinka Samsungu se vlastně rozevře jako kniha a tím vznikne uvnitř druhý displej jako tablet. Máte tedy dva v jednom. Model by měl být k dispozici v březnu příštího roku. Ve hře o to, kdo se stane jedničkou ve skládacích a ohýbacích mobilech, má tedy Samsung zřejmě náskok. Uvidíme, s čím přijdou další.

Hybrid nahradí chytré hodinky

Vysvětlili jsme si, jak šla cesta od lehce zahnutého telefonu ke skutečně ohebnému zařízení. Dosud jsme ale neodpověděli na otázku, jaký má vlastně ohebnost telefonu smysl. Jde o to, že ohebný telefon, který můžete otočit kolem ruky, spojuje funkce a schopnosti telefonu s dokonalým pohodlím chytrých hodinek. To je velice příjemné.

Určitě totiž často řešíte otázku, co se svým smartphonem, když třeba jdete po ulici a posloucháte hudbu a nechce se vám ho držet v ruce. Přece jenom kapsy kalhot či bundy nejsou rozměrově dělány na smartphone, tak daleko výrobci oděvů ještě nedospěli. Mít proto možnost telefon jednoduše zatočit a nechat na ruce jako náramek je fajn řešení.

Ohýbací budoucnost

Plusem je i to, že takový smartphone je vodotěsný a odolný otřesům. Náramek na vaší ruce tedy nemusí zaskočit ani lehký deštík. Spojení funkce chytrého mobilu a chytrých hodinek může být rovněž účelné, protože zařízení třeba dokáže snímat tlak a tep. Prostě nabízejí se další možnosti využití.

Zároveň systém rozpozná ohnutí a přizpůsobí tomu ovládání tak, abyste s ním mohli bez potíží pracovat, i když je zrovna umístěn na zápěstí. Zkrátka vypadá to, že budoucnost mobilů je už nyní zahnutá a ohýbací. I když to možná některým škarohlídům bude připadat jako zbytečný výstřelek, fandové do vychytávek v podobě moderních technologií to nejspíše ocení.

Sportovní hodinky pro starší a nezkušené: dobře čitelné a s jednoduchým ovládáním

Na trhu jsou desítky, možná stovky modelů chytrých hodinek a fitness náramků, které přetékají nejrůznějšími funkcemi, senzory a parametry. Pokud ale hledáte chytré zařízení, které se jednoduše ovládá, má alespoň základní, ale užitečné funkce, dobře čitelný display a dobrou výdrž baterie, podívejte se náš výběr.

Nabízíme vám pečlivě vybrané modely napříč současným trhem. Žádný podrobný test, ale přehledně zpracované informace, na jejichž základě si uděláte představu, zda hledáte právě takový produkt a poté si jej už můžete sami prozkoumat blíže. Nemusíte tak sami bloumat nepřeberným množstvím elektroniky a tápat.

Garmin vívofit 4

Garmin vívofit 4. Foto: se svolením Garmin

Garmin vívofit 4 je dalším zástupcem osvědčené řady chytrých fitness náramků od amerického výrobce. Mezi jeho hlavní přednosti patří barevný, dobře čitelný displej, a hlavně dlouhá výdrž baterie. Zmíněná baterie je klasická, kterou znáte z běžných hodinek, tedy nejde o žádný dobíjecí akumulátor, který si řekne o připojení nabíječky každý večer. Náramek vydrží sledovat vaše aktivity celý rok a pak stačí jednoduše vyměnit baterie. Žádné dobíjení, žádné rozčarování nad tím, že vám došla baterka uprostřed dne. Garmin vívofit se umí propojit s telefonem a přenášet tak data bez nutnosti připojovat náramek k počítači kabelem pro přenos naměřených údajů. Garmin vívofit 4 nabízí základní funkce a budete se muset obejít bez měření tepu nebo záznamu trasy přes GPS, ale i tak umí stále nabídnout užitečné informace a hlídat vaše aktivity. Náramek Garmin vívofit 4 můžete pořídit za cenu do 2 000 korun.

Samsung Galaxy Fit2

Samsung Galaxy Fit2. Foto: se svolením Samsung

Chytrý náramek z dílny Samsung nabízí celodenní sledování aktivity a také měření srdečního tepu přímo na zápěstí. Samsung Galaxy Fit2 má dobře čitelný barevný display, na kterém si můžete zobrazit i důležité informace a upozornění z vašeho telefonu. Náramek je vodotěsný a sám umí rozpoznat celou řadu aktivit, jako jsou běh, cyklistika nebo turistika a nemusíte se tak bát, že by nějaká vaše aktivita zůstala nezaznamenána. Samsung Galaxy Fit2 vydrží na jedno nabití až 21 dní a pořídíte ho za cenu do 1000,- korun. Jediné, co by vám mohlo scházet je zabudované GPS měření, ale pokud zrovna tuhle funkci nepotřebujete, bude pro vás Samsung Galaxy Fit2 dobrým parťákem pro sledování aktivit a zdraví.

Fitbit Charge 4

Fitbit Charge 4. Foto: se svolením Fitbit

Chytré zařízení od americké společnosti Fitbit už se pohybuje na pomezí fitness náramku a chytrých hodinek. Fitbit Charge 4 je opravdu napěchovaný funkcemi, a přitom si zachovává kompaktní design fitness náramku. Náramek má sice jen černobílý display, ale je dobře čitelný a můžete si na něm zobrazit i upozornění z připojeného telefonu. Oproti některým jiným náramkům má Fitbit Charge 4 zabudované měření GPS a obejdete se tak bez nutnosti brát s sebou na běh nebo kolo telefon pro záznam trasy. Třešničkou na dortu je pak možnost bezkontaktního placení přímo náramkem bez nutnosti vytahovat kartu nebo mobil. Fitbit Charge 4 vydrží v běžném režimu nabitý sedm dní a seženete ho za cenu kolem 3 500 korun.

Garmin Venu Sq

Garmin Venu Sq Foto: Michael Novák

Garmin Venu Sq jsou sportovně laděné chytré hodinky, které vynikají originálním designem, kvalitním displayem a širokou sadou funkcí pro sledování aktivity a zdraví. Hodinky nabídnou celodenní měření tepu optickým snímačem přímo ze zápěstí, barevný, dobře čitelný display a zabudovanou GPS pro záznam trasy. Velmi užitečné jsou i funkce pro sledování aktuální polohy a detekce nehod. Tyto bezpečností funkce mohou výrazně přispět k bezpečnosti vašich aktivit a klidné mysli vašich blízkých. V režimu běžného nošení vydrží až 6 dní bez nabíjení. Garmin Venu Sq jsou velmi povedené hodinky se spoustou funkcí a příznivou cenou, která se pohybuje pod 5 000 korun v základní verzi.

Garmin Venu Sq jsme již dříve podrobně testovali v tomto článku.

Samsung Galaxy Watch Active 2

Samsung Galaxy Watch Active2 Foto: Pavel Tomek

Chytré hodinky od společnosti Samsung patří do kategorie pokročilejších přístrojů se zaměřením na zdravotní a chytré funkce. Umí nabídnout skutečně pokročilé funkce pro sledování vašeho zdraví, a přitom si zachovávají snadné ovládání, které bez problémů zvládnete. Hodinky mají krásný, barevný a dobře čitelný displej, který je krytý opravdu pevným sklíčkem, takže se nemusíte bát, že je jen tak rozbijete. Ovládají se kombinací dvou tlačítek a dotykové korunky displeje, která vám ovládání velmi usnadní a nabídkou funkcí se budete pohybovat jako blesk. Samsung Galaxy Watch Active 2 nabízí velmi pokročilé zdravotní funkce, které v jiných hodinkách obvykle nenajdete. Přes senzor přímo na vašem zápěstí umí změřit a průběžně sledovat nejen srdeční tep, ale i okysličení krve, pravidelnost srdečního rytmu a dokonce i krevní tlak. Počítejte ale s tím, že některé pokročilé funkce jsou dostupné pouze pro majitele telefonů Samsung. Hodinky Samsung Galaxy Watch Active 2 pořídíte v ceně pod 5 000 a hlavně v kombinaci s telefonem od stejné značky mohou být skutečně komplexním nástrojem pro sledování vašeho zdraví a kondice.

Samsung Galaxy Watch Active 2 jsme dříve podrobně testovali v tomto článku.

Garmin vívomove3 Sport

Garmin Vívomove3 Sport Foto: Magdaléna Ondrášová

Hodinky Garmin vívomove3 Sport jsou zajímavé především svým designem, který kombinuje klasický ručičkový ciferník s chytře umístěným dotykovým displejem. Díky svému klasickému vzhledu tak mohou být vhodným doplňkem pro běžné nošení, který se nemusíte bát vzít ani do práce nebo do společnosti. Chytrý displej je většinu času skrytý v ciferníku a teprve na vaše vyvolání se rozsvítí a ukáže požadované informace. Hodinky sice postrádají vestavěnou GPS, ale nabídnou optické měření tepu a okysličení krve a chytré notifikace z připojeného telefonu. Samozřejmostí je pak celodenní sledování aktivity a dalších parametrů jako je úroveň stresu nebo kvality spánku. Dokonce poznají, že jste se rozběhli a začnou zaznamenávat aktivitu, aniž byste museli něco spouštět nebo čekat na připojení GPS. Pokud tedy hledáte chytré hodinky s klasickým vzhledem, mohou být Garmin vívomove3 Sport za cenu kolem 5 500 korun tou správnou volbou.

Řadě Garmin vívomove 3 jsme se věnovali podrobněji v tomto článku.

Write a Comment