nejlepší náramek na trhu [recenze]

Podrobná recenze Xiaomi Mi Band 6: bez tlačítka a s měřením SpO2

Koncem března tohoto roku byla představena nová generace chytrého náramku Xiaomi Mi Band. Přinesla větší obrazovku (na úkor tlačítka), schopnost měřit okysličení krve (SpO2) a podporu více typů sportovních aktivit. Jaká je letošní verze v praxi, jaké jsou její výhody a nevýhody? To vám prozradí naše podrobná recenze Xiaomi Mi Band 6.

Hned v úvodu začněme důležitým údajem, kterým je dostupnost a cena. Xiaomi Mi Band 6 pořídíte v našich e-shopech s řemínkem v černé barvě – v tom českém stojí 944 korun a ve slovenském ho pořídíte za cenu 37 eur.

Obsah recenze Xiaomi Mi Band 6

Recenze Xiaomi Mi Band 6 začíná rozbalováním

Náramek se prodává v matně černé krabičce z tvrdého papíru s poutkem pro pověšení na prodejní stojan. Její přední straně dominuje vyobrazení produktu a stříbrná číslice šest, která při nasvícení doslova hraje všemi barvami. V dolní části je pak decentním stříbrným písmem nápis Mi Smart Band 6.

Boky krabičky čínský výrobce využil k propagaci hlavních vlastností, jako je 1,56″ AMOLED displej, schopnost měření úrovně okysličení krve, monitorování stresu, dechová cvičení a sledování menstruačního cyklu.

Druhý bok vyzdvihuje podporu třiceti typů sportovních aktivit s automatickou detekcí několika z nich, odolnost proti vodě do hloubky 50 metrů, podporu měření spánku a magnetické nabíjení. Na zadní straně jsou pak uvedeny základní údaje o produktu.

Rozbalili jsme Xiaomi Mi Band 6

Po otevření krabičky se dostanete k vysouvacímu lůžku, které je rozdělené do tří částí. Hned na první pohled spatříte v sáčku náramek. Jeho tělo je již vsazeno do řemínku a díky podpoře magnetického nabíjení ho z něj prakticky vůbec nebudete muset vyndávat. Pokud máte starší Mi Band 5, pak vás jistě potěší skutečnost, že řemínky jsou s aktuální verzí kompatibilní, nicméně podle některých měření jsou ve velikostech drobné rozdíly, které mohou způsobovat problémy například u kovových náramků.

V další části krabičky je nabíjecí kabel dlouhý přesně 44 centimetrů. Na jednom konci má konektor USB-A a můžete ho tak připojit k běžnému nabíjecímu adaptéru (který není součástí balení) nebo USB portu počítače či notebooku. Na druhém konci je dvoupinový konektor, který lze připojit ke spodní straně náramku. Na svém místě ho ve správné orientaci drží magnet, takže připojení a odpojení nabíječky je vysloveně snadné.

Součástí balení je také rozměrově malá, ale poměrně tlustá knížečka. Jedná se o uživatelskou příručku v mnoha jazycích, přičemž strana 204 až 216 je v češtině. Pokud však vidíte hůře na blízko, připravte si brýle – písmo v knížce je velmi malé. Nutno podotknout, že samotný náramek až do konce června česky nekomunikoval – češtinu přinesla aktualizace až v závěru recenze a psali jsme o ní ve článku Xiaomi Mi Band 6 dostává podporu češtiny – stačí provést aktualizaci.

Vzhled náramku Xiaomi Mi Band 6

Nutno říci, že od třetí generace se vzhled náramku Mi Band příliš nemění. Oválné tělo je vsazeno do řemínku z termoplastického polyuretanu, označovaného také jako silikonová guma. Horní část tvoří obrazovka, zespodu jsou pak senzory a od páté generace také nabíjecí konektor.

Tělo náramku je vyrobeno z polykarbonátu a má matně černou barvu. Jeho rozměry jsou 47,4 × 18,6 × 12,7 milimetrů, tedy skoro (ale nikoli zcela) stejné jako u loňského modelu. Váží přitom pouhých 12,8 gramů.

Na spodní straně těla je optický senzor, který dokáže měřit nejen tepovou frekvenci, ale také úroveň okysličení krve (SpO2). Kromě toho zde najdeme také dva nabíjecí piny, k nimž lze snadno připojit magnetickou nabíječku.

Větší obrazovka

Jedním z největších rozdílů proti loňské verzi je větší obrazovka, která narostla z 1,1″ na 1,56″. Tělo náramku se přitom nezvětšilo – displej vyrostl na úkor dotykového tlačítka, které šestá generace zcela vypustila.

Pokud, podobně jako my, bádáte nad tím, jak se bez tlačítka budete vracet na domovskou obrazovku, pak vězte, že to výrobce vyřešil elegantně a funkčně: dotykovým gestem. Pro návrat zpět stačí potáhnout prstem po obrazovce zleva doprava.

Displej má rozlišení 152 × 486 obrazových bodů, z čehož plyne příjemná jemnost 326 ppi. Jedná se o AMOLED obrazovku s maximálním jasem až 450 nitů (stejně jako Mi Band 5), což většinou stačí pro snadné čtení na přímém slunci. Můžeme pochválit jasné barvy a ve většině případů i dobrou čitelnost. Pochopitelně netušíme, jak to bude vypadat časem – přeci jen u starších verzí se obrazovka postupně „vysvítila“ a její čitelnost klesala.

Intenzitu jasu lze nastavovat v pěti krocích, bohužel však kvůli absenci senzoru okolního osvětlení nelze nechat tuto práci automatice. Obrazovka je chráněna zaobleným tvrzeným sklíčkem s povrchovou úpravou proti otiskům prstů, výrobce však nijak nedeklaruje, že by se jednalo o nějaké značkové sklo.

Řemínek

Součástí produktu je také řemínek černé barvy. Pokud by se vám toto provedení nelíbilo, pak vás jistě potěší fakt, že řemínek lze snadno vyměnit a nahradit jiným. Xiaomi nabízí oficiální řemínky v následujících pěti barvách: modré, oranžové, žluté, olivové a slonovinové kosti.

Kromě toho je možné pořídit alternativní řemínky od výrobců třetích stran – například kožené, kovové, ocelové a další. Příznivou zprávou je, že tělo náramku Mi Band 6 je kompatibilní s řemínky pro předchozí generaci. V případě kovových bude však nutné dávat pozor na to, aby nevypadávalo – rozměry těla letošní verze se přeci jen o nějaké zlomky milimetrů liší.

Výchozí řemínek je vyroben z termoplastického polyuretanu, který by měl nabídnout dostatečnou odolnost proti oděru a dobré mechanické vlastnosti. Jeho délku lze nastavit v rozmezí od 155 do 219 milimetrů. Pro tyto účely je připraveno 13 otvorů, do kterých se zapíná kovová spona. Pro lepší zabezpečení před rozepnutím je ještě nutné konec řemínku provléknout okem.

Toto řešení Xiaomi používá už od prvních generací a nutno konstatovat, že je poměrně spolehlivé. Sice se nám občas povedlo někde zadrhnout koncem řemínku tak, že se rozepnul, ale díky zajištění okem nikdy nespadl. Při nošení na zápěstí určitě není nepříjemný, byť se pod ním pochopitelně ruka při fyzické námaze mírně zapotí.

Až do předminulé generace bylo kvůli nabíjení nutné vyjmout tělo náramku z řemínku, čímž docházelo k jeho postupnému opotřebovávání. U Mi Bandu 5 konečně výrobce napadlo vyřešit to jinak – pomocí magnetické nabíječky, která se jednoduše „přicvakne“ ke spodní části těla, aniž by bylo nutné ho vyndávat. Tato praktická „vychytávka“ logicky zůstala i u šesté generace.

První zapnutí a spárování

Ke spárování náramku Xiaomi Mi Band 6 s telefonem je nejprve nutné nainstalovat aplikaci Mi Fit. Ta je k dispozici zdarma pro telefony s operačním systémem Android ve verzi 5.0 a vyšší a pro iPhony s iOS 10.0 a novějším.

Po přihlášení či vytvoření účtu a odsouhlasení všech nezbytných oprávnění stačí přejít do sekce Profil a zde klepnout na tlačítko Přidat zařízení. Vyberete Náramek, udělíte příslušná práva a počkáte na vyhledání. Klepnutím na obrazovku náramku pak potvrdíte párování.

Aplikace poté provede obnovení náramku do továrního nastavení a následně vás seznámí s novými funkcemi, jako je velký displej bez tlačítka, detekce okysličení krve, 30 typů sportovních aktivit a indikace dýchání v průběhu spánku.

Nakonec proběhne aktualizace zdrojů a firmwaru. Tento proces může nějakou dobu trvat (řádově i jednotky minut) a je velmi důležité, aby během něj nedošlo k odpojení náramku od telefonu například z důvodu jeho vybití. Pokud by se to stalo, bude takřka jistě následovat cesta do servisu. Pak již můžete začít Mi Band 6 používat.

Na základě dosavadních zkušeností nedoporučujeme zkoušet náramek párovat přes Nastavení-Bluetooth přidáním dalšího zařízení! U starších verzí pak nebylo možné provést párování z aplikace Mi Fit. Nezdá se, že by Mi Band 6 také trpěl tímto problémem, nicméně přesto doporučujeme primárně párovat z aplikace.

Základy ovládání náramku

Spolu s vypuštěním tlačítka ve prospěch obrazovky se celkem pochopitelně trochu změnil způsob ovládání náramku. Některé věci však zůstaly stejné – například to, že vertikálním tahem z hlavní obrazovky se dostanete k nabídce aplikací a funkcí.

Horizontálním tahem z hlavní obrazovky se dostanete k widgetům – ve výchozím stavu je to ovládání přehrávání hudby ve spárovaném mobilním telefonu a informace o počasí s předpovědí na následující čtyři dny. To, které aplikace zde budou k dispozici, lze měnit v nastavení, stejně jako jejich pořadí.

Veškeré ovládání probíhá přes dotykový displej – klepnutím tedy otevíráte jednotlivé sekce a potvrzujete volby. Tahem zleva doprava se pak vracíte o krok zpět, čímž je suplována absence tlačítka, které bylo součástí do páté generace Mi Bandu.

Velmi jsme tento způsob ovládání ocenili při sportovních aktivitách, kde u Mi Bandu 5 mohlo docházet k jejich samovolnému ukončování například zpoceným dlouhým rukávem. Na letošní generaci je nutné aktivitu ukončit tahem zleva doprava, a poté ještě podržením tlačítka Stop po dobu tří sekund. To se mokrým rukávem patrně jen tak nepovede.

Celkově ovládání Mi Bandu 6 hodnotíme jako velice intuitivní a snadno pochopitelné. Nesporným kladem je svižná odezva a naprostá plynulost uživatelského rozhraní. Drobnou nevýhodou, se kterou je nutné u tohoto typu produktu počítat, je menší plocha obrazovky, která vynikne zejména ve srovnání s chytrými hodinkami.

Základní položky, jako je hlavní nabídka, jsou velmi pěkně čitelné a rozlišitelné pomocí výstižných barevných ikon. Pokud se ale dostanete hlouběji do nastavení (např. do sekce Více), narazíte na velmi malá písmenka, jež se nečtou úplně ideálně a stejně tak není snadné se na ně trefit prstem.

Aplikace v náramku Xiaomi Mi Band 6

Součástí softwarové výbavy je poměrně slušná paleta 21 aplikací. Jejich pořadí a viditelnost v nabídce lze uživatelsky přizpůsobit z aplikace Mi Fit (konkrétně v sekci Profil-Chytrý náramek Mi 6-Nastavení náramku-Nastavení zobrazení), takže například položky, jež nepoužíváte tak často nebo vůbec, můžete schovat do sekce More.

Jednotlivé položky mají výrazně barevné ikony a nechybí ani textové popisky. Bohužel náramek v době testování nepodporoval češtinu, takže budeme primárně používat anglické názvy jednotlivých sekcí. Určitě je vhodné podotknout, že nelze uživatelsky instalovat další aplikace a počet ani typ dostupných ikonek nijak nekoresponduje s programy nainstalovanými v telefonu.

Status (Stav)

V sekci Status (Stav) jsou informace z počítadla kroků. Kromě počtu kroků v aktuální den jsou k dispozici i přepočty na vzdálenost v metrech a spálené kalorie v kcal. Náramek při přepočtu na kalorie nijak nezohledňuje tepovou frekvenci, takže naměří víc kalorií než hodinky, které na tento parametr berou ohled.

Přímo na náramku se v této sekci také můžete podívat, jak jste si vedli v uplynulých sedmi dnech. U každého dne je uveden počet ušlých kroků a graficky znázorněno, jak jste si stáli v porovnání s plánovaným denním počtem kroků.

PAI

PAI je metrika, která by vás měla motivovat k fyzické aktivitě. V kostce jde o to, že za své sportovní výkony dostanete body s ohledem na to, jak moc a na jak dlouho jste rozpohybovali vaše srdce. Podrobně jsme se této metodice věnovali ve článku Co je skóre PAI a proč byste ho měli držet nad 100 body?

Na náramku zjistíte jak vaše aktuální skóre, tak i skóre v uplynulých sedmi dnech. Můžete tak sledovat svůj progres – tedy zda se držíte, klesáte, nebo stoupáte. S rostoucí fyzickou kondici roste i náročnost, takže zatímco zpočátku vám k PAI nad 100 bude stačit třeba každodenní krátká procházka, postupem času budete muset přidat.

Heart rate (Srdeční tep)

Náramek umí měřit tepovou frekvenci, a to i kontinuálně v průběhu 24 hodin. V této sekci najdete výsledek posledního provedeného měření, nejvyšší a nejnižší hodnotu naměřenou v daný den. Kromě toho je tu ve formě barevných grafů rozdělena zátěž srdce do několika kategorií, od odpočinkové, až po anaerobní.

Kromě průběžného měření, které probíhá jednou za 1/5/10/30 minut, si můžete tep změřit i manuálně. V takovém případě vás Mi Band vyzve ke správnému utažení řemínku, provede cca půlminutové měření a následně ukáže aktuální tepovou frekvenci. Můžeme konstatovat, že přesnost je dobrá a koresponduje jak s ručním měřením, tak s hodnotami udávanými chytrými hodinkami.

SpO2 (Krevní kyslík)

Jednou z novinek letošní verze náramku Mi Band 6 je schopnost měřit úroveň okysličení krve (SpO2, kyslíková saturace). S ohledem na vysokou spotřebu nelze tuto funkci aktivovat kontinuálně, takže si měření musíte provádět z této sekce.

Po spuštění proběhne asi půlminutové měření, na jehož konci se dozvíte údaj o okysličení krve v procentech. Za korektní lze označit hodnoty 95 a více procent, nižší mohou naznačovat zdravotní problém. Další informace o měření okysličení krve najdete v našem článku Co je SpO2? A proč by vás tato hodnota měla zajímat?

Velmi zásadní je v tomto směru správné utažení řemínku – pokud ho utáhnete moc, nebo naopak málo, bude náramek měřit chybně. Nám se opakovaně stávalo, že Mi Band 6 naměřil hodnotu 93 %, ačkoli hodinky Mi Watch na stejné ruce měřily 97 %. Přesnost měření se zlepšila po aktualizaci firmwaru na verzi 1.0.1.32. I tak si ale myslíme, že lze v tomto směru Mi Band označit maximálně jako orientační měřidlo.

Notifications (Oznámení)

Na náramku lze zobrazovat oznámení z vybraných aplikací z připojeného mobilního telefonu. Kromě toho, že se hned po přijetí zobrazují na displeji, je najdete i v této sekci. Příjemnou skutečností je, že ačkoli jsme testovali Mi Band 6 bez lokalizace do češtiny, všechny notifikace byly s diakritikou a nechyběla ani podpora emotikon.

Při přijetí oznámení náramek jemně zavibruje a zobrazí jeho text na obrazovce. Nenarazili jsme na žádné omezení z hlediska délky zobrazovaného textu a byli jsme schopni číst i hodně dlouhé zprávy. S ohledem na rozměry displeje a absenci mikrofonu však není možné z náramku na oznámení nijak odpovídat ani reagovat, a to ani formou předdefinovaných odpovědí.

Možnost odpovídat z náramku měla přinést aktualizace na firmware 1.0.1.32, nicméně na základě vlastního testování musíme konstatovat, že funguje pouze odmítnutí příchozího hovoru s odesláním předdefinované SMS. Na jakékoli textové zprávy z náramku bohužel odpovídat nelze. Více se dočtete ve článku Aktualizace Mi Band 6 přinesla odpovědi na zprávy. Jak to (ne)funguje?

Workout (Cvičení)

Náramek podporuje 30 typů sportovních aktivit, jejichž měření lze spustit z této sekce. V případě některých sportů využívá GPS spárovaného telefonu k přesnému záznamu trasy a měření vzdálenosti – samotný Mi Band 6 GPS vybaven není.

V průběhu cvičení venku náramek měří tepovou frekvenci a zobrazuje na displeji následující údaje:

Čas (hodiny, minuty, sekundy).

Vzdálenost (v kilometrech).

Aktuální tempo (v minutách na kilometr).

Průměrné tempo (v minutách na kilometr).

Kadence (tam, kde může náramek zaznamenávat kroky).

Délka kroku (tam, kde může náramek zaznamenávat kroky).

Spálené kalorie.

Během měření sportovní aktivity nelze na náramku provádět jiné činnosti. Cvičení lze pozastavit a opětovně spustit. Velmi chválíme způsob ukončení cvičení, kdy je nutné nejprve posunout obrazovkou do strany a následně po dobu tří sekund držet tlačítko na obrazovce. To je rozhodně lepší než v případě Mi Bandu 5, u kterého se občas stávalo, že aktivitu samovolně ukončil kontakt náramku s propoceným rukávem.

Workout history (Historie aktivit)

V této sekci najdete záznamy o všech cvičeních, která jste pomocí náramku změřili. U každé aktivity je zobrazeno datum, čas, délka a grafický symbol. Další podrobnosti pak závisí na tom, o jaký typ sportu se jednalo. Jednotlivé aktivity lze mazat, nikoli ale upravovat.

Například u jízdy na rotopedu je k dispozici doba trvání, celkové spálené kalorie, průměrný tep, maximální tep a čas strávený v jednotlivých tepových zónách. Při chůzi venku je přímo na náramku zobrazována malá mapka a dále čas, kalorie, rychlost, počet kroků, kadence, délka kroků, průměrná a maximální srdeční frekvence a čas v tepových zónách.

Stress (Míra stresu)

Pokud si na Mi Bandu 6 aktivujete kontinuální měření tepové frekvence, dokáže náramek měřit (nebo přesněji řečeno odhadovat) míru stresu v průběhu dne. Její hodnotu vyjadřuje na stupnici od nuly do sta, přičemž kromě aktuálního stavu zobrazuje nejvyšší i nejnižší míru stresu v daném dni.

Součástí přehledu jsou také grafy, vyjadřující, kolik procent dne jste strávili v uvolněném stavu, mírném, středním a vysokém stresu. Podrobně jsme se tématu měření stresu věnovali ve článku Jak chytré hodinky a náramky měří stres a co z této hodnoty poznáte?, kde můžete najít další informace.

Breathing (Dýchání)

Jste pod tlakem a potřebujete se rychle uvolnit? Pak vám možná přijdou vhod dechová cvičení. Můžete si vybrat z pěti nabízených délek od 1 do 5 minut. Po spuštění vás náramek prostřednictvím animace na displeji a jemné vibrace provede cvičením – tedy bude vám dávat najevo, kdy se máte nadechnout, a kdy vydechnout.

Mi Band 6 po celou dobu cvičení měří tepovou frekvenci, která by následkem uvolnění těla i ducha měla klesnout. Na konci vám ukáže, zda se tento záměr povedlo naplnit, zobrazením tepu na začátku a na konci cvičení.

Events (Připomenout událost)

Náramek může v nastaveném čase zobrazovat připomínky. Bohužel nelze tuto funkci propojit se systémovým kalendářem, ale připomínky je nutné definovat v aplikaci Mi Fit. Konkrétně to lze provést v sekci Profil-Chytrý náramek Mi 6-Připomenout událost. Ke každé připomínce lze zadat text, jež se bude zobrazovat na displeji náramku. Šikovná je možnost opakování připomínek, takže si například můžete nastavit každodenní upozornění na nutnost vzít si léky.

Alarm (Budík)

Další šikovnou funkcí náramků Mi Band je budík. Protože zařízení není vybaveno reproduktorem, bude vás budit vibracemi, což je praktické – nebudete tak rušit další osoby, s nimiž sdílíte lože nebo místnost. Nový budík lze nastavit buď v aplikaci Mi Fit, nebo také přímo na náramku, což vnímáme jako velmi praktické. Samozřejmě nechybí možnost opakování každý den, jen ve všední, nebo v uživatelem vybrané dny.

Weather (Počasí)

Ve spojení s aplikací může náramek zobrazovat informace o počasí. V aplikaci Mi Fit lze nastavit buď získávání informací k aktuální poloze, nebo ručně zadat konkrétní město. Ke stahování aktuálních dat je nutné, aby byl telefon připojen k internetu.

Na náramku se pak na první obrazovce ukazuje aktuální, nejvyšší a nejnižší očekávaná teplota. Nechybí vyjádření v podobě grafické ikony, vlhkost vzduchu a oblačnost. Na další obrazovce je pak předpověď na následující čtyři dny v podobě grafické ikony, nejvyšší a nejnižší očekávané teploty.

Music (Hudba)

Z náramku lze ovládat hudební přehrávač, spuštěný na spárovaném mobilním telefonu. V případě písniček s vyplněnými metadaty se na obrazovce ukazuje jméno interpreta a název skladby. Pomocí tlačítek lze pozastavit a opětovně spustit přehrávání, přeskakovat mezi skladbami vpřed i vzad a nastavovat hlasitost.

World Clock (Světové hodiny)

Pokud často potřebujete vědět, kolik je aktuálně hodin v jiném časovém pásmu, pak vám jistě přijde vhod sekce Světové hodiny. V aplikaci si můžete zvolit města, která chcete zobrazovat – ve výchozím stavu je to Praha, New York, Londýn, Moskva, Peking a Sydney.

Camera (Fotoaparát)

Chytrý náramek Mi Band 6 lze využívat jako vzdálenou spoušť fotoaparátu. V praxi to funguje tak, že mobil umístíte například na stativ, postavíte se před objektiv a klepnutím na náramek pořídíte snímek. Můžete tak vyfotit sami sebe, aniž byste museli vlastnit selfie tyč, nebo používat samospoušť.

Aby vzdálená spoušť fungovala, je nejprve nutné v přejít v aplikaci Mi Fit do Profil-Chytrý náramek Mi 6-Laboratoř-Nastavení fotoaparátu. Následně provedete párování náramku přes Bluetooth, díky čemuž bude schopen fungovat jako spoušť.

Když pak budete chtít tímto způsobem pořídit fotografii, bude nejprve nutné na telefonu spustit aplikaci Fotoaparát. Následně na náramku přejdete do sekce Camera a stisknete spoušť. Je to ve své podstatě jednoduché, ale poměrně elegantní řešení.

Stopwatch (Stopky)

Už několik let nabízejí náramky Mi Band funkci velmi jednoduchých stopek. Po spuštění lze měřit čas v jednotlivých kolech, měření lze také pozastavit a opětovně spustit. Stopky měří s přesností na jednu desetinu sekundy.

Timer (Časovač)

Nechybí ani funkce minutky neboli časovače. V jednoduchém prostředí si přímo na náramku nastavíte čas od 1 sekundy do 99 minut a 59 sekund. Po stisku tlačítka začne odpočet, na jehož konci náramek zavibruje. V průběhu odpočtu se na displeji zobrazuje zbývající čas. Odpočet lze v jeho průběhu kdykoli pozastavit a opětovně spustit nebo zrušit.

Find device (Najít telefon)

Poměrně šikovná funkce, kterou oceníte v okamžiku, kdy zapomenete, kam jste odložili telefon. Po stisknutí této volby začne spárovaný mobil vyzvánět velice silným tónem (i v případě, že je v tichém režimu), díky čemuž ho můžete najít.

Funkce funguje pouze tehdy, je-li telefon v dosahu náramku a pochopitelně musí být obě zařízení v okamžiku hledání spárovaná přes Bluetooth. Pokud po aktivaci funkce pro nalezení telefon neslyšíte, doporučujeme použít náš návod MIUI 12 – tipy a triky: jak najít ztracený nebo ukradený telefon?

Silent (Ticho)

Přes tuto ikonu můžete přepnout telefon z normálního režimu do tichého a zpět. Hodí se to zejména v situacích, kdy není vhodné vytahovat mobil a současně se nehodí, aby vydával zvuky (například ve škole). Takto můžete deaktivovat zvuky pohodlně ze zápěstí.

Cycles (Cyklus)

Poslední funkce je určena něžnější polovině lidstva – jedná se o sledování menstruace. Nejprve je nutné v aplikaci Mi Fit nastavit údaje o délce menstruace, délce cyklu a začátku poslední menstruace. Aplikace pak bude odhadovat datum a vývoj příštích menstruací, případně vás upozorní, pokud se cyklus změní.

Na náramku lze pak sledovat, v jaké fázi cyklu se nacházíte a kdy případně můžete očekávat příjezd tety Irmy. V aplikaci pak během menstruace můžete zadávat bolestivost, krvácení a náladu, případně lze menstruaci ukončit.

Settings (Nastavení)

To, co se jinam nevešlo, nacpal výrobce do nastavení. Nutno říci, že to je poměrně složitě hierarchicky členěné, a ne vždy je jasné, k čemu která položka slouží. Přeci jen produkty s menší obrazovkou je vhodnější nastavovat na telefonu.

V nastavení můžete například změnit ciferník na jeden z těch, jež jsou v náramku nahrané. Můžete zde také aktivovat režim nerušit, nastavit jas obrazovky v pěti stupních nebo definovat, jak dlouho má obrazovka svítit.

Nechybí možnost nastavení časů, kdy se bude displej rozsvěcet pohybem ruky a můžete si zde aktivovat automatickou detekci vámi zvolených aktivit. Dále je k dispozici restart a možnost obnovení do továrního nastavení.

Základní měření aktivit

Na většině ciferníků pro náramek Mi Band 6 jsou průběžně zobrazovány tyto hodnoty:

Počet ušlých kroků.

Množství spálených kalorií.

Skóre PAI.

Stav baterie.

Poněkud překvapivé je, že ačkoli vás Mi Band 6 dokáže upozornit na dlouhou dobu bez pohybu, nijak neeviduje počet stání v průběhu dne. To je celkem škoda, protože by se mohlo jednat o prvek, který může uživatele motivovat k pravidelnému pohybu.

Počítání kroků

Náramek počítá ušlé kroky – pro tyto účely je vybaven tříosým senzorem zrychlení (akcelerometrem) a tříosým gyroskopem. Protože Mi Band 6 je určen k nošení na zápěstí, odhadují chytré algoritmy kroky na základě otřesů a vzorů pohybu, obvyklých pro chůzi.

Z toho plyne klasické omezení: pokud se ruka hýbe jiným než obvyklým způsobem (např. spočívá na madle nákupního vozíku či kočárku), pak náramek většinu kroků nezapočítá. To je ale věc, se kterou je nutné počítat u všech podobných produktů.

Z počtu kroků je následně odvozována překonaná vzdálenost a počet spálených kalorií. V aplikaci Mi Fit se kromě toho dozvíte, kolik jste chozením ušetřili paliva a jaké množství tělesného tuku jste pohybem spálili. K dispozici jsou i celkové statistiky, zobrazující denní průměry a celkové hodnoty za dny, týdny a měsíce.

Ve srovnání s hodinkami Mi Watch, jejichž měření považujeme za velice přesné, musíme konstatovat, že Mi Band 6 sem tam nějaký ten krok přidá. Jedná se o odchylku zhruba 10 %. Nezaznamenali jsme však, že by náramek počítal kroky během spánku nebo například při řízení auta.

Počítání kalorií

Dalším parametrem, které náramek Mi Band 6 měří a zobrazuje, jsou spálené kalorie. Do měření přitom započítává nejen kalorie spálené chůzí, ale i z jakýchkoli dalších měřených aktivit. Nutno podotknout, že počítá s celkovými kaloriemi (tedy aktivními + klidovými).

Při výpočtech jsou brány v potaz další parametry – ať už zadané, jako je pohlaví a hmotnost uživatele, nebo naměřené, jako je tepová frekvence a její zóny. Pochopitelně je však nutné počítat s tím, že jde jen o orientační měřidlo, které však naprosto postačuje k plnění cílů typu „denně spálím alespoň 500 kalorií“.

PAI

Náramky Mi Band byly jedny z prvních, které přinesly skórovací systém PAI. Ten by měl odrážet poměr fyzické aktivity k celkovému stavu vašeho organismu. Nemá smysl rozepisovat tu podrobnosti, když na toto téma máme velmi podrobný článek Co je skóre PAI a proč byste ho měli držet nad 100 body?

Měření tepové frekvence

Na spodní části těla náramku najdete optický snímač tepové frekvence. Díky němu můžete sledovat svůj tep v průběhu celého dne, přičemž náramek vás může vibrováním upozorňovat na příliš vysoký puls bez zjevné příčiny.

Kontinuální sledování lze nastavit v aplikaci Mi Fit, kde můžete zapnout průběžné měření tepu a volitelně též spánkového asistenta. Kromě toho je možné také nastavit periodu měření: 1/5/10/30 minut. Samozřejmě je nutné upozornit na fakt, že kratší perioda měření snižuje výdrž baterie náramku.

Kvalitu snímače srdečního tepu hodnotíme jako velmi dobrou. Naměřené údaje odpovídaly hodnotám, které jsme získali manuálním měřením i hodinkami Mi Watch. Měřit můžete buď jednorázově, nebo kontinuálně v průběhu celého dne.

Výsledkem průběžného měření jsou poměrně podrobné statistiky tepové frekvence. Vyčtete z nich, kolik času jste v průběhu dne strávili relaxací, zahříváním, spalováním tuků, v aerobní a anaerobní zóně. Nechybí ani informace o nejnižším, nejvyšším a průměrném naměřeném tepu. Výsledkem kontinuálního měření je graf, zobrazující tepovou frekvenci v průběhu času.

Sledování spánku

Už od prvních generací umí náramky Mi Band monitorovat délku a kvalitu spánku. To, kdy usnete, poznává náramek automaticky – není tedy nutné nic nastavovat ani zapínat. V případě, že by začátek či konec spánku nezaznamenal přesně, je možné v aplikaci tyto hodnoty dodatečně upravit, nicméně musíme konstatovat, že začátek i konec spánku byl určován velice přesně.

Nechybí schopnost měřit spánek i v průběhu dne, což do verze 4 byla zásadní slabina, ovšem v praxi jsme to netestovali. Citlivé snímače umožňují profesionální interpretaci vašich spánkových vzorců. Náramek pozná fáze REM (pouze pokud je zapnuté kontinuální měření tepu) a vyhodnotí celkovou kvalitu spánku.

Přehledy v aplikaci obsahují poměrně podrobné informace o posledním spánku, kdy v grafické podobě zobrazují čas a délku fází hlubokého, lehkého a REM spánku, jakož i čas, kdy jste byli vzhůru. V sekci Analýza spánku je slovní popis – například se zde dozvíte, že jste usnuli pozdě, spali jste málo a doba hlubokého spánku byla krátká.

Ještě níže je pak hodnocení vašeho spánku z hlediska pravidelnosti a porovnání s ostatními uživateli. K dispozici jsou také poměrně pěkně zpracované historické statistiky, a to nejen denní, ale i týdenní, měsíční a roční.

Měření sportovních aktivit

Letošní verze náramku Mi Band podporuje měření 30 typů sportovních aktivit (Mi Band 5 uměl po uvedení jen 11). Hned v úvodu této kapitoly si je tedy seřadíme podle abecedy přepočítáme a kurzívou označíme nově podporované.

Podporované sportovní aktivity

Badminton, Basketbal, Běh na běžeckém pásu, Běh venku, Bowling, Box, Bruslení, Core training, Cyklistika v hale (resp. jízda na rotopedu), Cyklistika, Eliptický trenažér, Gymnastika, HIIT, Chůze, Indoor fitness, Jóga, Kickbox, Kriket, Pilates, Plavání v bazénu, Skákání přes švihadlo, Stepper, Stolní tenis, Strečink, Street dance, Tanec, Veslovací trenažér, Volejbal, Volný styl (freestyle), Zumba.

Dle oficiálních specifikací může náramek automaticky detekovat šest typů sportovních aktivit. V případě zájmu je nutné tuto funkci zapnout v nastavení, přičemž vás Mi Band 6 upozorní, že se tato funkce může podepsat na slabší výdrži baterie. Záleží tedy na vás, zda si budete aktivity spouštět sami a ušetříte tak výdrž.

Automatické zahájení měření lze použít pro následující aktivity (v náramku jich je pět, namísto deklarovaných šesti):

Běh venku,

Chůze,

Cyklistika,

Eliptický trenažér,

Veslovací trenažér.

Jak Mi Band 6 měří pohybové aktivity?

V aplikaci Mi Fit v sekci Profil-Chytrý náramek Mi 6-Nastavení náramku-Nastavení cvičení si můžete vybrat, jaké typy aktivit a v jakém pořadí budou na náramku v sekci Workout (Cvičení) nabízet. Pokud například víte, že nebudete tančit Zumbu, můžete ji z nabídky schovat (pak bude dostupná v sekci More).

Před zahájením cvičení si můžete nastavit cíl (například vzdálenost nebo množství spálených kalorií) a upozornění (např. na dosažení určité tepové frekvence, čas, vzdálenost, apod.). Měření se pak spouští s ohledem na to, zda se jedná o outdoorové, nebo indoorové cvičení.

V případě indoorového sportu lze měření zahájit hned. Náramek v tomto případě zaznamenává tepovou frekvenci a počítá kalorie. U venkovních cvičení je nejprve nutné počkat na spojení se spárovaným telefonem a následným nalezením GPS pozice. S pomocí GPS v mobilu je pak zaznamenávána i trasa, měřena vzdálenost a další parametry, jako je převýšení atp. Pokud telefon není v dosahu, bude se náramek chovat jako by se jednalo o indoorovou aktivitu – bude tedy měřit tep, počítat kroky a odvozovat z toho další údaje, avšak trasa se zaznamenávat nebude.

Jak náramek měří indoorové aktivity?

Měření jsme otestovali na dvou typech indoorových aktivit – na jízdě na rotopedu a během cvičení jógy. Hlavním měřeným údajem je v takovém případě tepová frekvence. Na jejím základě jsou počítány spálené kalorie a čas strávený v jednotlivých zónách.

V aplikaci pak u cvičení vyčtete následující informace:

Celkové množství spálených kalorií (aktivních i klidových).

Datum a čas zahájení cvičení.

Průměrný srdeční tep.

Maximální srdeční tep.

Celkový čas cvičení.

Doba cvičení.

Čas přestávky.

Graf s vývojem tepové frekvence v průběhu času.

Graf s vyobrazením času stráveného v jednotlivých zónách tepové frekvence.

Jak náramek měří outdoorové aktivity?

Jak již zaznělo, náramek Mi Band 6 není vybavený přijímačem GPS, proto se v tomto směru musí spoléhat na mobilní telefon, který je nutné mít po celou dobu cvičení při sobě. S jeho pomocí pak je zaznamenána absolvovaná trasa, změřena přesná vzdálenost, převýšení a další údaje.

Otestovali jsme měření při chůzi a Mi Band 6 nám v tomto směru poskytl následující informace:

Mapa s vyobrazením absolvované trasy.

Datum a čas cvičení.

Překonaná vzdálenost.

Doba cvičení.

Průměrné tempo.

Počet spálených kalorií.

Průměrný tep.

Počet kroků.

Rytmus.

Graf tempa.

Graf průběhu srdečního tepu s průměrnou a maximální hodnotou.

Graf s vyobrazením času stráveného v jednotlivých zónách tepové frekvence.

Graf nadmořské výšky s celkovým a záporným převýšením.

Graf rytmu s průměrem a maximem.

Graf délky kroku s průměrem a maximem.

Praktické zkušenosti

Obrazovka náramku je během cvičení zhasnutá a rozsvítit ji lze otočením zápěstí. Velmi kladně hodnotíme ovládání gesty, díky kterému nedochází k samovolnému ukončení aktivity například vlhkým rukávem. Aktivitu je nutné ukončit nejprve tahem do strany a následně stiskem virtuálního tlačítka po dobu tří sekund.

Naměřené výsledky odpovídaly skutečnosti, při indoorových aktivitách však náramek měřil více spálených kalorií než například hodinky Mi Watch. To je patrně dané skutečností, že nepočítá jen aktivní, ale i klidové kalorie.

Přesnost měření outdoorových aktivit je dána především přesností GPS ve spárovaném telefonu. Pokud funguje správně, můžete se spolehnout na velice přesné měření až na jednotky metrů. Je však vhodné nastavit aplikaci Mi Fit tak, aby ji systém telefonu neukončoval.

Baterie a výdrž na jedno nabití

Ačkoli má Mi Band 6 skoro o polovinu větší obrazovku a úplně stejně velkou lithium-polymerovou baterii s kapacitou 125 mAh jako loňský model, slibuje u něj výrobce stejnou výdrž – tedy až 14 dní na jedno nabití. Jenže reálná výdrž se může (často i zásadně) lišit s ohledem na používané funkce.

Pokud si například aktivujete funkci Sledování kvality dýchání ve spánku, pak počítejte s tím, že výdrž na jedno nabití klesne na polovinu – tedy prakticky přesně na 7 dní. O další dva až tři dny může snížit výdrž automatická detekce aktivit.

Čtrnáctidenní výdrže byste dle výrobce měli dosáhnout za následujících podmínek: automatické monitorování srdečního tepu po 30 minutách; vypnuté monitorování spánku; vypnutá detekce stresu; vypnuté monitorování kvality dýchání ve spánku; aktivovaná funkce zvednutí zápěstí do probuzení; aktivovaná oznámení zpráv; všechna ostatní nastavení nastavená na výchozí hodnoty z výroby; 100 přijatých a zobrazených oznámení denně; 2 alarmy denně, každý s 5 sekundami vibrací; 100 aktivací funkce zvednutí zápěstí do probuzení; synchronizace dat s aplikací jednou denně; ruční měření úrovně SpO2 dvakrát denně; záznam cvičení po dobu 90 minut týdně.

Naše zkušenosti s výdrží

My jsme nejprve vyzkoušeli, jak dlouho náramek vydrží se zapnutým sledováním kvality dýchání ve spánku. Opakovaně jsme dosáhli výdrže takřka přesně sedm dní, což prakticky zcela odpovídá hodnotě deklarované výrobcem.

Poté jsme tuto funkci vypnuli a ponechali měření tepové frekvence v intervalu jedné minuty. S náramkem jsme denně minimálně jednu hodinu denně cvičili (většinou jízdu na rotopedu), nechali jsme ho měřit stres a spánek.

Baterie v tomto případě ubývala tempem 10 % procent v průběhu 24 hodin. Mi Band 6 jsme tak museli nabít po 10 dnech. Když jsme změnili frekvenci měření tepu na jednou za pět minut, podařilo se nám dosáhnout deklarovaných 14 dní.

Obecně tedy můžeme konstatovat, že výrobcem uváděná hodnota není příliš nadsazená, pokud si nebudete nechávat měřit příliš často srdeční tep a další údaje. V podstatě každá zapnutá funkce zkracuje výdrž na jedno nabití až o několik dní.

Aplikace Mi Fit

Výchozí aplikací k náramků Mi Band je léty prověřená aplikace Mi Fit, kterou většina uživatelů hodnotí kladně. Soudě z nabídky by však mělo být možné spárovat ho i s aplikací Xiaomi Wear, což jsme ale v praxi nezkoušeli. Aplikace sestává ze tří sekcí, mezi kterými lze přepínat tlačítky Cvičení, Přátelé a Profil ve spodní části okna.

Sekce Cvičení

Na úvodní obrazovce můžete vidět počet kroků v aktuální den, skóre PAI a další údaje, jejichž pořadí můžete měnit po klepnutí na tlačítko Zobrazit více. Dále jsou zobrazeny souhrnné údaje o posledním cvičení a klepnutím na Zobrazit více se dostanete k dalším podrobnostem.

Přímo z aplikace můžete zahájit měření tří typu outdoorových aktivit: chůze, běhu, nebo jízdy na kole. Mi Fit spolupracuje s náramkem, který zajišťuje počítání kroků a měření tepové frekvence, zatímco aplikace zaznamenává absolvovanou trasu a měří její délku.

V sekci Můj stav můžete sledovat vývoj hodnoty PAI, úroveň stresu v průběhu dne, informace o spánku a tepové frekvenci. Každou položku lze otevřít a zobrazit si další podrobnosti:

PAI – ukazuje aktuální skóre a body získané v posledních sedmi dnech. Nabízí také doporučení, jak se posunout na další úroveň.

– ukazuje aktuální skóre a body získané v posledních sedmi dnech. Nabízí také doporučení, jak se posunout na další úroveň. Úroveň stresu – grafické vyjádření vývoje stresu v průběhu dne a koláčový graf míry stresu v aktuálním dni. Bohužel nejsou k dispozici data za předchozí dny.

– grafické vyjádření vývoje stresu v průběhu dne a koláčový graf míry stresu v aktuálním dni. Bohužel nejsou k dispozici data za předchozí dny. Spánek – graf spánkových fází v průběhu noci, souhrnná délka jednotlivých fází, celkové vyhodnocení a doporučení. K dispozici jsou také týdenní, měsíční a roční statistiky.

– graf spánkových fází v průběhu noci, souhrnná délka jednotlivých fází, celkové vyhodnocení a doporučení. K dispozici jsou také týdenní, měsíční a roční statistiky. Srdeční tep – graf vývoje tepu v průběhu dne, informace o klidovém tepu, maximální, minimální a průměrný tep a čas strávený v jednotlivých zónách.

– graf vývoje tepu v průběhu dne, informace o klidovém tepu, maximální, minimální a průměrný tep a čas strávený v jednotlivých zónách. Saturace krve kyslíkem – historie naměřených hodnot v denním, týdenním, měsíčním a ročním přehledu.

– historie naměřených hodnot v denním, týdenním, měsíčním a ročním přehledu. Cyklus – zobrazení kalendáře se dny menstruace, ovulace a plodného období. V aplikaci lze zadávat bolest, krvácení a náladu.

U cvičení je zobrazena poslední aktivita, po otevření si můžete zobrazit souhrny za poslední týden, měsíc, případně za celou dobu. Můžete si tedy porovnat, kdy jste byli jak aktivní.

Sekce Přátelé

V rámci aplikace Mi Fit se můžete přátelit s dalšími uživateli, což by mělo přispět k vyšší motivaci. Provedení je poměrně jednoduché: buď naskenujete QR kód z telefonu vašeho kamaráda, nebo ho necháte naskenovat svůj QR kód.

Nutno konstatovat, že v minulosti tato funkce víc nefungovala, než fungovala. Tentokrát jsme bohužel neměli možnost ji s někým otestovat, takže nedokážeme posoudit, zda a jak nyní funguje. Budeme rádi, když se o případné zkušenosti rozdělíte v komentářích pod článkem.

Oddíl Profil

V této sekci si můžete nastavit cíl – tedy počet kroků, které byste chtěli denně ujít. Najdete zde také Obchod – sekci, ve které se skrývá několik desítek ciferníků, roztříděných do několika kategorií. Příjemné je, že u ciferníků Custom dial je možné zvolit si barvu písma a vlastní obrázek či fotografii na pozadí.

Aplikaci Mi Fit lze také propojit s platformou Google Fit, do které se budou přenášet informace o ušlých krocích, spánku a tepové frekvenci. Bohužel není podporována žádná další platforma (např. Strava), takže Google Fit je v tomto směru jedinou možností.

Možnosti chytrého náramku

V sekci Profil-Moje zařízení-Chytrý náramek Mi 6 najdete celou řadu položek, kterým se nyní budeme věnovat podrobněji. Jednou z oblíbených funkcí je zobrazování notifikací z chytrého telefonu, což lze nastavit v sekci Upozornění a upomínky. K tomu, aby vše fungovalo, je nutné telefon nastavit dle našeho návodu jak nastavit notifikace na hodinky nebo náramek.

Náramek Mi Band 6 umí upozorňovat na příchozí hovor, přičemž umožňuje hovor odmítnout se současným odesláním přednastavené SMS. Dokáže také notifikovat příchozí SMS a reprodukovat oznámení prakticky jakékoli aplikace (jedinou podmínkou je, aby aplikace posílala oznámení do notifikací telefonu). Může vás také upozornit, když sedíte příliš dlouho bez pohybu a pokud dosáhnete nastaveného denního cíle v počtu ušlých kroků.

Velmi sympatická a praktická je možnost rozlišovat různé typy oznámení odlišným stylem vibrací. Snadno tak poznáte, zda vám někdo volá, přišla nová SMS či máte notifikaci z nějaké aplikace, aniž byste se museli dívat na náramek. Za vysloveně chytrou pak považujeme možnost nastavit si své vlastní vzory vibrací.

Z hlediska Monitorování zdraví náramek nabízí:

Průběžné sledování srdečního tepu v průběhu dne, přičemž lze volit, že měření má probíhat každou 1/5/10/30 minut, nebo že si chcete měřit tep pouze ručně.

Upozornění na tep – zde si můžete nastavit hodnotu tepu, na kterou vás náramek upozorní vibrací. Nutno podotknout, že bude vibrovat pouze tehdy, když stanovené hodnoty dosáhnete bez „zřejmé aktivity“.

Sledování srdečního tepu aktivity – pokud náramek zjistí fyzickou aktivitu, může automaticky zvýšit frekvenci měření tepu.

Asistent monitorování spánku – náramek automaticky zvýší frekvenci měření srdečního tepu během spánku, aby získal podrobnější informace o spánku.

Sledování kvality dýchání ve spánku – volitelná možnost, která vám ukáže, zda během spánku správně a dobře dýcháte.

Míra stresu – automatické měření úrovně stresu v pětiminutových intervalech. Podrobně jsme se tomuto tématu věnovali ve článku Jak chytré hodinky a náramky měří stres a co z této hodnoty poznáte?

Nastavení náramku

V Nastavení náramku lze ovlivnit celou řadu užitečných parametrů:

Jazyk – po aktualizaci už naštěstí nechybí čeština.

– po aktualizaci už naštěstí nechybí čeština. Nastavení zobrazení – možnost výběru položek, které budou zobrazovány na náramku, a jejich pořadí. Položky, které nevyberete, budou dostupné přes sekci More.

Nastavení zástupce – zde si můžete vybrat aplikace/widgety, které budou dostupné po tažení z hlavní obrazovky náramku doleva nebo doprava.

– zde si můžete vybrat aplikace/widgety, které budou dostupné po tažení z hlavní obrazovky náramku doleva nebo doprava. Nastavení cvičení – v této sekci si můžete vybrat typy sportovních aktivit, jež se budou zobrazovat v nabídce Workout (Cvičení) . Zbývající typy aktivit budou schovány v nabídce More .

– v této sekci si můžete vybrat typy sportovních aktivit, jež se budou zobrazovat v nabídce . Zbývající typy aktivit budou schovány v nabídce . Zvednout zápěstí pro info – v této sekci můžete nastavit rozsvěcení obrazovky, když pohnete rukou, jako byste se chtěli podívat na hodinky. Šikovná je možnost omezit tuto funkci jen na určité hodiny, takže displej nebude svítit například v noci.

Zámek náramku – funkce, sloužící pro uzamknutí náramku až šestimístným PINem v případě, kdy sundáte náramek z ruky.

– funkce, sloužící pro uzamknutí náramku až šestimístným PINem v případě, kdy sundáte náramek z ruky. Noční režim – ztlumení jasu obrazovky v nastaveném čase nebo po západu slunce.

– ztlumení jasu obrazovky v nastaveném čase nebo po západu slunce. Umístění náramku – zde můžete vybrat, zda náramek nosíte na levé, nebo pravé ruce.

Nastavení aplikaci

Z aplikace Mi Fit v mobilním telefonu lze nastavovat vybrané aplikace v náramku:

Připomenout událost – zde si můžete nastavit jednorázovou nebo opakovanou událost, kterou vám náramek bude připomínat vibracemi a zobrazením zadaného textu na obrazovce.

– zde si můžete nastavit jednorázovou nebo opakovanou událost, kterou vám náramek bude připomínat vibracemi a zobrazením zadaného textu na obrazovce. Budík – náramek vás může probouzet jemnými vibracemi, přičemž lze nastavit více budíků. Každý může být buď jednorázový, nebo s opakováním v zadané dny v týdnu.

Budík telefonu – tato funkce zajišťuje vibrování náramku, pokud zvoní budík nastavený na telefonu.

– tato funkce zajišťuje vibrování náramku, pokud zvoní budík nastavený na telefonu. Počasí – náramek může zobrazovat informace o počasí. V této sekci lze zvolit místo, pro které má zobrazovat údaje, a nastavit jednotky teploty.

– náramek může zobrazovat informace o počasí. V této sekci lze zvolit místo, pro které má zobrazovat údaje, a nastavit jednotky teploty. Světové hodiny – náramek také umí zobrazovat čas v různých časových zónách. V této sekci lze nastavit, která města vás v tomto směru zajímají.

Propojení s dalšími aplikacemi

Nutno říci, že jednou ze slabin čínských nositelných zařízení je všeobecně velmi slabá možnost propojení s dalšími sportovními aplikacemi. Pokud například měříte své sportovní výkony ve Stravě, Runkeeperu či podobné aplikaci, pak vám v tomto směru Mi Band 6 mnoho nenabídne.

Jediné, co podporuje, je platforma Google Fit, do které můžete aplikaci Mi Fit připojit přes Profil-Přidat účty-Google Fit. V takovém případě se vám do Google Fit budou přenášet ušlé kroky, informace o spánku a tepové frekvenci, za což můžete sbírat takzvané kardio body.

Uzavřenost dat v rámci aplikace Mi Fit, odkud je nelze dostat kamkoli jinam, považujeme za jeden z největších nedostatků. Všechny naměřené údaje jsou dostupné pouze v této aplikaci, což bude pro mnohé sportovce limitující omezení.

Pokud nepoužíváte jiné řešení pro zaznamenávání svých sportovních aktivit a zdravotních hodnot, pak to pro vás nebude problém. V opačném případě je jedinou možnost manuální přepis naměřených hodnot do příslušného řešení.

Hodnocení recenze Xiaomi Mi Band 6

Vypuštění tlačítka ve prospěch větší obrazovky vnímáme u letošní verze jako velmi dobrý nápad, stejně jako intuitivní ovládání gesty. Výrobce tak ukázal, že i léty ověřené a fungující řešení lze nahradit praktičtějším provedením. Platí to i pro praktickou magnetickou nabíječku.

Pochvalu si určitě zaslouží dobře čitelná a na poměry náramku velká AMOLED obrazovka. Škoda jen, že intenzitu jejího svitu neřídí senzor okolního světla, ale je nutné ji stále nastavovat ručně. Možná se vylepšení v tomto směru dočkáme v příští generaci.

Náramek se příjemně nosí, jen občas se stalo, že jsme s ním někde zavadili. Ochranné sklíčko ale tyto kontakty přežilo bez viditelného poškození. Nesporným kladem je vyměnitelný řemínek, takže pokud se vám nelíbí ten, se kterým se prodává, není problém ho vyměnit.

Určitě kvitujeme rozšíření počtu podporovaných aktivit z 11 na 30, nicméně jedním dechem musíme dodat, že mnohé chytré hodinky dnes nabízejí i přes sto typů sportů. Při outdoorových aktivitách je však pro přesné měření nutné nosit s sebou telefon, neboť Mi Band 6 nemá GPS. Líbilo se nám, že u letošního modelu nedochází k nechtěnému samovolnému ukončování aktivit.

Pro sportovce, kteří své sportovní výkony sledují v aplikacích, jako jsou Strava, RunKeeper, Enomondo a další, bude jednou z největších nevýhod chybějící možnost propojení Mi Fit s jinými platformami (s výjimkou Google Fit).

Zatímco měření tepu fungovalo velmi pěkně a přesně, s hodnocením novinky v podobě měření úrovně okysličení krve jsme poněkud na vážkách. Až příliš zásadní roli zde hraje utažení náramku. Pokud z nějakého důvodu potřebujete přesné měření SpO2, pak doporučíme spíše pulsní oxymetr na špičku prstu.

Zbývá dodat, že chytrý náramek Xiaomi Mi Band 6 seženete v našich e-shopech s řemínkem v černé barvě – v tom českém stojí 944 korun a ve slovenském ho pořídíte za cenu 37 eur.

Xiaomi Mi Smart Band 6 recenze – Co se dá ještě vylepšit?

Xiaomi Mi Smart Band 6 recenze – Co se dá ještě vylepšit?

Tagy: Recenze | Xiaomi | Dámské | Dětské | Pánské | Chytré

Dominik Hok | 6.5.2021 | 7 MIN | 1x komentář

Není to ani rok, co Xiaomi představilo pátou generaci chytrého náramku. A teď je tady Xiaomi Mi Smart Band 6 a přináší bohatší senzorovou výbavu a značně větší displej v hlavní roli.

Co přináší šestá generace Mi Band nového?

Novinky, které přináší Mi Smart Band 6 už jsem popisoval v jednom z dřívějších článků, ale opakování je matka moudrosti, tak si pojďme v krátkosti shrnout to nejdůležitější.

Mi Band 6 má teď téměř o 50 % větší displej s vyšším rozlišením i jemností. Displej pokrývá celou přední stranu, má širší možnosti zobrazení a je trochu lépe čitelný pro osoby se zhoršeným zrakem.

Do řady senzorů se přidal další – pulzní oxymetr. Náramek teď tedy dovede změřit okysličení krve.

To, že je Mi Band 6 (ostatně jako všechny předchozí modely) perspektivní kousek, potvrzuje i jeho prodejnost. Jei Lun (ředitel Xiaomi) se na sociálních sítích pochlubil, že už po pouhých 25 dnech se vyexpedoval 1 milion těchto náramků. A co na něj říkám já?

14.6.2022 - Dominik Hok

Xiaomi Mi Smart Band 7 představení – Upgrade ze slušnosti?

Xiaomi Mi Smart Band 6 1 140 Kč skladem

Čistota, jednoduchost a elegance

Co se mi vždy na Mi Bandech líbilo, je jejich univerzální a minimalistický vzhled. Univerzální hlavně z toho hlediska, že je může mít na ruce jak muž, žena, tak i dítě a na internetu najdete také hromadu různých řemínků, do kterých se dá Mi Band napasovat. Takže krom klasického silikonu můžete sáhnout po jiné barvě, ale také po kůži či kovovém náramku. Díky čistému designu snese pouzdro Mi Bandu prostě všechno.

Řemínek se mění "vyklapnutím" pouzdra z řemínku, je to otázka pár vteřin. Navíc, pokud jste majitelem předchozí generace, tak s rozměry 47,4 x 18,6 a 12,7 mm sednou starší řemínky i na tento model. Potěší i nízká váha 12,8 gramu.

Naše videorecenze:

Originální řemínek od Xiaomi je ale opravdu příjemný a dostatečně pevný. Je to sice takový detail, ale musím říct, že Xiaomi docela vylepšilo zapínání. Funguje to tak, že protáhnete jednu část řemínku tou druhou a protlačíte čudlík dírkou. U předchozí generace to bylo takové nešikovné a chtělo to trochu umu, než jste to dokázali. U Mi Band 6 jsem s tím neměl problém. Nevím, jestli je to jiným zpracováním čudlíku nebo dírky, ale asi je mi to jedno. Hlavně, že to jde snadno!

Jinak se na designu hodinek nic moc nezměnilo, ale proč měnit něco, co funguje?

Displej teď pokrývá celou přední stranu pouzdra náramku

Rozhodně jednou z největších (za mě největší) změn je ale velikost displeje. Předchozí generace se pyšnila velikostí 1,1 palce, ale ta nová pokryla celou přední stranu displejem a dopracovala se tak k velikost 1,56 palce. Což je nárůst o pěkných 50 % a rozhodně to jde při používání poznat. Displej od okraje k okraji je sice technologickou záležitostí, která se týká třeba i odvětví mobilních telefonů, ale hlavně je to teď prostě moderní, takže to náramku dodalo šmrnc.

Kromě toho, že je displej větší, má také vyšší rozlišení 152x486 pixelů, vyšší jemnost 326 ppi a slušné podsvícení 450 nitů, které si poradí třeba i s přímým sluncem. Je ale škoda, že se jas displeje automaticky neupravuje podle intenzity okolního světla, ale musím to udělat manuálně.

Na displeji mi ale vadí jedna věc. Ano, možná jsem trochu detailista, ale displej není vycentrovaný a nahoře je trochu blíž k okraji než dole. Normálně si toho nevšimnete, ale když si navolíte nějaký ciferník, který vyplní displej jinou než černou barvou, jde to vidět.

Zdroj:

Displej si pak můžete vyšperkovat jiným vzhledem. V aplikaci jich najdete přes 100 a zhruba 10 z nich je plně konfigurovatelných (vyberete si, jaká data zobrazovat).

Senzorovou výbavu obohatil pulzní oxymetr

Kromě známého standardu z předchozích generací, což je akcelerometr, gyroskop a snímač tepové frekvence, teď řadu senzorů doplnil ještě pulzní oxymetr. Ten si může najít své využití k indikaci onemocnění, aklimatizaci ve vyšších nadmořských výškách či ke sledování regenerace po sportovním výkonu.

GPS jsem v hodinkách neočekával, ale co mě trochu mrzí, že jsme se nedočkali verze s NFC čipem, který by umožnil bezkontaktní placení. NFC už bylo v předchozí generaci, ale pouze na čínském trhu. A je tomu tak i u této generace.

Výrobce slibuje dvoutýdenní výdrž baterie

Při standardním používání by náramek měl vydržet 14 dní a v úsporném režimu 19 dní. Slovní spojení "standardní používání" je ale něco, za čím se skrývá mnoho otazníků, a tak tato informace vlastně nic nepřináší. Já osobně jsem s náramkem byl běhat, zapnul nejvyšší frekvenci měření tepu (1 min), celodenní monitoring stresu a dostal jsem se na týdenní výdrž.

Uživatelské prostředí má díky většímu displeji více možností

Abych řekl pravdu, tak dotykové tlačítko mi trochu chybí. V šesté generaci se používá k akci "Zpět" pohyb prstu doprava a musím říct, že sem tam jsem s tím díky velikosti prstů měl problém. Protože "svajpnout" doprava na šířce jednoho centimetru může být problém. Obzvlášť pro někoho, kdo má ještě větší prsty než já.

Napříč uživatelským prostředím náramku se pohybujete dvěma způsoby – pohybem prstu doleva, doprava (to je novinka) a nahoru, dolů. Při pohybu doleva, doprava se dostanete na obrazovky, které si můžete nastavit a já osobně mám nalevo ovládání hudby v telefonu a napravo pak počasí, oznámení z telefonu, údaje o PAI, tepové frekvenci a dálkovou spoušť foťáku telefonu.

6.4.2021 - Dominik Hok

Xiaomi Mi Smart Band 6 představení – Co přináší nová generace?

Překvapilo mě, že dálková spoušť funguje, protože například u Garminu, jakožto majitel iPhonu, tuto možnost nemám. Dá se stáhnout aplikace, která by tuto funkci nahradila, ale nefunguje v kombinaci s iPhony. Samospoušť od Xiaomi mi funguje i na iPhonu.

Pohybem prstu nahoru a dolů procházíte menu, kde najdete zbytek aplikací jako je třeba pulzní oxymetr, souhrn vašich denních aktivit, výběr sportovních aktivit, dýchací cvičení, nastavení či budík. Za ikonkou "Více" se pak skrývají stopky, časovač a funkce "Najít můj telefon".

Jednou z největších výhod tohoto modelu je určitě možnost zobrazení více aplikací v menu. Doteď se v rámci menu zobrazila pouze jedna ikonka, ale teď se na displej vlezou dvě a lehce čouhá i třetí. Celkově, když chcete rozkliknout jakoukoliv ikonku podrobněji, zobrazí vám teď náramek mnohem více informací.

Co někoho může mrzet, tak je prozatímní nepodpora češtiny. Aktualizace by měla dorazit někdy v červenci, ale zatím se budete muset spokojit s angličtinou.

Náramek během dne sleduje, co se děje s vaším tělem

Během dne hodinky počítají váš počet kroků, ušlou vzdálenost, sledují tepovou frekvenci, okysličení krve, hladinu stresu, ale také dokážou monitorovat i spánek (lehká, hluboká a REM fáze) a šlofíky. Kdyby váš denní stres byl moc vysoký, k uklidnění pomůže dýchací cvičení.

Předchozí generace dokázaly monitorovat nanejvýše 11 sportů. Mi Band 6 nabídku rozšířil více než dvojnásobně a nabízí 30 sportovních aktivit jako třeba běh, chůze, jóga, ale díky 50metrové voděodolnosti také třeba plavání. Mezi takové specifičtější by mohly patřit třeba HIIT, stolní tenis, kriket nebo kickbox.

4.8.2020 - Dominik Hok

Xiaomi Mi Band 5: Vyplatí se koupě nové generace nejprodávanějšího chytrého náramku?

Co mě ale potěšilo, tak je funkce Auto Pause, která při zastavení automaticky pozastaví monitoring sportovní aktivity a také možnost automatické detekce. Pokud začnete provozovat jednu z těchto pěti aktivit – chůze, běh, cyklistika, eliptický trenažér, veslovací trenažér – hodinky to dokážou rozpoznat a spustit monitoring.

Mezi dalšími překvapeními pro mě byla rychlost připojení k GPS telefonu. Nechci přehánět, ale když jsem chtěl jít běhat, zapnul jsem sportovní aktivitu "Venkovní běh", GPS mi naskočila ani ne za vteřinu.

6.3.2020 - Radim Pochyba

Xiaomi Mi Band 4: Otestováno Radimem

Veškeré vaše aktivity se pak zohlední v kondičním skóre PAI, které by se mělo udržovat nad 100, abyste podle Xiaomi byli zdraví. :)

Chytré funkce jsou dostačujícím základem

Z chytrých funkcí určitě doceníte notifikace z telefonu (podporují českou diakritiku i některé emoji), ovládání hudby z telefonu, světové časy, alarm, stopky, počasí a kalendář. Co se v této generaci objevilo poprvé, je historie sportovních aktivit, kdy si můžete prohlédnout, jak jste si počínali. Doteď to bylo možné jen v mobilní aplikaci.

Nově také můžete pořídit Xiaomi Mi Smart Band 6 NFC s možností plateb v ČR.

26.10.2021 - Matěj Urbaczka

Placení náramkem Xiaomi Mi Smart Band 6? Konečně je to tady!

Mi Fit či Xiaomi Wear? Je to jedno

Jak je pro Číňany typické – 20 hodinek, 20 aplikací. Čert, aby se v tom vyznal, takže jsem nevěděl, jestli spárovat náramek s aplikací Mi Fit nebo Xiaomi Wear. A víte co? Výrobce to vyřešil jednoduše a umožnil spárování s oběma. Já osobně preferuji Mi Fit, protože v Xiaomi Wear mi vadí ty infantilní postavičky a přijde mi, že ještě není tak doladěná jako starší aplikace Mi Fit.

Vyplatí se Xiaomi Mi Band 6?

Přechod z páté generace se dost možná nevyplatí, ale přechod ze čtvrté pravděpodobně ano. Pulzní oxymetr je užitečný senzor, ale za mě je rozhodně největší plus tohoto modelu displej. Vyobrazením i velikostí je úplně někde jinde než předchozí generace. Navíc, jedná se o poměrně levné zařízení, tak proč si nedovolit trochu toho "apgrejdu"?

Mi Bandu obecně není moc co vytknout. Naflákají toho do náramku nepoměrně hodně vzhledem k ceně a ještě se jím to povede šikovně zapracovat. Výrobce nejoblíbenějšího chytrého náramku opět dokázal svou dominanci.

Mohlo by vás dále zajímat:

15.12.2021 - Matěj Urbaczka

Honor Band 6 recenze – Náramkov se rozrůstá o dalšího člena rodiny

nejlepší náramek na trhu [recenze]

Zdroj:

Xiaomi Mi Band 5 je skvělý fitness pomocník, který dokáže monitorovat vaše zdraví a kondici. Skvělé na něm je, že zvládne téměř vše, co drahá konkurence za zlomek ceny. Do redakce nám dorazil nástupce populární čtvrté generace. Dokázalo Xiaomi navázat na loňský model? Je letošní pátá generace dostatečně zajímavá pro koupi a co vše nového nabízí? To vše se dozvíte v následujících odstavcích.

Xiaomi Mi Band 4 je hrdým nástupcem předchozí generace [recenze]

Xiaomi Mi Band 5 samozřejmě i letos nabízí nepřetržité sledování činnosti a spánku, nepřetržité sledování srdeční frekvence a podporuje sledování outdoorových aktivit pomocí GPS z vašeho telefonu. Kromě sledování zdraví a kondice umožňuje zobrazit telefonická upozornění z telefonů Android a iOS, umožňuje ovládat přehrávání hudby nebo kontrolovat počasí. To vše lze dosáhnout pomocí plně barevného dotykového displeje, který zaznamenal zlepšení rozlišení a jasu.

Konstrukce i letos zůstává sportovního ražení, čímž je nadále vhodná pro sprchování nebo plavání. Životnost baterie vydrží 14 dní, což je rozhodně více, než nabídnou konkurenční produkty, jako jsou zařízení Fitbit a Samsung. Xiaomi také změnilo způsob nabíjení – konečně.

Bohužel globální verze stále nenabízí některé žádoucí funkce, včetně NFC pro platby nebo chytrého asistenta Xiao AI. I přesto stále nabízí skvělou uživatelskou zkušenost, a to především za málo peněz. Takto krátce by se dalo o novém chytrém náramku hovořit. Je tedy náramek opravdu tak zajímavý?

Xiaomi Mi Band 5 – Design

Na první pohled pátá generace jakoby z oka vypadla Xiaomi Mi Band 4. Nabízí podobně vypadající modul s plastovým páskem, který je dodáván v šesti různých barvách. I přesto na mě náramek od Xiaomi udělal dobrý dojem, rozhodně větší než ostatní modely ze stejné cenové kategorie. Čínský výrobce dokáže skloubit cena/výkon.

Design na mě působil prostě a jasně. Mi Band 5 si zkrátka na nic nehraje a zřetelně dává najevo, co od něj uživatel může čekat. Podobné pocity jsem měl i z loňské generace, takže pro mě nic nového. Je ale správně, když uživatel na pohled ví, co může čekat. Může se to zdát banální, ale existuje spousta konkurenčních náramků, které se tváří, že umí daleko více, a přitom zvládnou zobrazit jen čas.

Je to ale displej, který Mi Band 5 posouvá před konkurenci. Xiaomi implementovalo 1,1palcový AMOLED displej s rozlišením 126 x 294 pixelů. To je celkem dobrý nárůst oproti čtvrté generaci, která nabízela 0,95palcový displej s rozlišením 120 x 240 pixelů. Výrobce také konečně zapracoval na jasu. U loňského modelu jsem si opravdu stěžoval na světelnost displeje, který byl během dne nečitelný a na sluníčku už vůbec nebylo nic k přečtení. Mi Band 5 tento neduh opravil a příjemně mě překvapilo, jak je displej se 450 nits zřetelný. Na přímém slunci jsem neměl výrazný problém s čitelností, takže za tento krok velký palec nahoru. Pokud jste majitelem starších ročníků, právě displej je jedním z důvodů, proč byste měli uvažovat nad přechodem na nejnovější verzi.

Pokud bych navíc měl porovnat to, co nabízí Fitbit nebo nejlevnější fitness trackery Samsung, Xaomi je daleko vepředu. Displej náramku je tak jasný, barevný, citlivý a rozhodně lépe viditelný za jasného slunečního světla.

Větší velikost také vítám, protože jsem si mohl zobrazit více informací najednou, což je jednoznačně výhoda chytrých hodinek. Xiaomi také zapracovalo na velikosti ikon, což mi v praxi dost usnadnilo pohled na informace během dne.

Pod displejem se pak nachází kapacitní tlačítko, které jsem primárně používal k rozsvícení displeje. Naopak na zadní straně se nachází monitor srdeční frekvence. Důležitým detailem, na který musím upozornit, je zcela nový způsob nabíjení. Dříve jste museli modul vytáhnout z náramku, abyste jej mohli zapojit do nabíjecí kolébky. Nový magnetický nabíjecí kabel ale přináší velmi ulehčující proces. Stačí tedy připojit konektor nabíječky do zadní strany a máte hotovo. Velmi dobrý krok ze strany Xiaomi. No a stejně jako předchůdce má i letošní generace vodotěsnost 5ATM (pět atmosfér), díky čemuž není sprcha či bazén překážkou.

Xiaomi Mi Band 5 – Každodenní použití

S každou novou generací se společnost Xiaomi snažila zlepšit využití náramku mimo sledování sportovních aktivit. Mi Band 5 je kompatibilní s telefony Android a iOS a přináší funkce, jako je například možnost zobrazovat upozornění z telefonu. Zobrazit si můžete předpovědi počasí, ovládat přehrávání hudby a ovládat fotoaparát na dálku. Sečteno a podtrženo: dle mého názoru se náramek od Xiaomi velmi dobře vyvíjí.

Pokud jde o uživatelskou zkušenost, ovládací prvky přehrávání hudby a předpovědi počasí jsou dobře optimalizované, ale s oznámením jsem měl stále problém – konkrétně kvůli volnému místu. Funkce, jako je nastavování oznámení a přístup k dálkovému ovládání fotoaparátu, vyžadují celkem složitý proces hledání v aplikaci Nastavení. Naštěstí je software celkem jednoduchý na ovládání, takže delší hledání nebyl zas takový problém. Výrazně mi ale vadilo třeba hledání nastavení jasu. S kolegou z redakce jsme regulaci jasu hledali asi pět minut v aplikaci Nastavení. Na této části by měla společnost jasně zapracovat. Software u náramku má být jednoduchý a zřetelný.

Výrobce implementoval několik designových tváří pro hlavní obrazovku. Mi Band 5 je oproti předchůdci hravější a dobrodružnější, právě kvůli novým tvářím. Dokonce jsem si mohl nastavit animované vzhledy, díky kterým jsem měl větší kontrolu nad zdravotními a kondičními daty.

Celkově je náramek velmi lehký a pohodlný na nošení, přičemž celý den automaticky monitoruje zdravotní funkce a v noci spánek. Pokud chcete získat nejlepší data o spánku, doporučuji v doprovodné aplikaci aktivovat režim asistence spánku. Mějte ale na paměti, že tato funkce razantně ovlivní výdrž baterie na jedno nabití.

V dopoledních hodinách jsem měl většinou přístup k různým datům, včetně skóre spánku, poruchy spánku včetně REM spánku, analýzy kvality spánku, analýzy kvality spánku, pravidelnosti spánku a porovnání údajů.

Pokud jde o spolehlivost dat, zjistil jsem, že ve většině případů má Mi Band 5 stejná data, jako ostatní fitness trackery – v rámci spánkových hodnot. Pravidelnost spánku a analýza jsou také pěkným doplňkem procesu monitorování.

Xiaomi náramky dlouhodobě oceňuji za výdrž na jedno nabití. Tento model ale nabízí o něco kratší výdrž, i přesto dokáže nabídnout působivý výkon. Mi Band 5 nabízí 125mAh baterii, ta mi vydržela zhruba 12 dní na jedno nabití. Xiaomi Mi Band 4 nabízelo 135mAh baterii, se kterou jsem se dostal i na 20 dní.

Osobně jsem si vyzkoušel, že dva týdny Mi Band 5 vydrží. Záleží ale na tom, jak s náramkem denně pracujete. Monitorování srdeční frekvence a zapnutí asistenta spánku pro přesnější sledování spánku mají zvláště znatelný dopad. Tyto funkce můžete samozřejmě deaktivovat, ale na rozdíl od předchozích modelů musíte být opatrní, které funkce používáte.

Xiaomi Mi Band 5 – Fitness aktivity

Mi Band 5 se spoléhá na stejné senzory jako jeho předchůdce, čímž poskytuje funkce sledování kondice. Jmenovitě jde o senzory akcelerometru a gyroskopu plus monitoru srdeční frekvence. Bohužel mě zklamala nepřítomnost vestavěného GPS modulu. Alespoň, že je možné používat GPS signál z připojeného telefonu.

Základní statistiky sledování kondice jsem si mohl prohlédnout přímo z hlavní obrazovky, případně jsem se mohl ponořit do nabídky Stav. Zde jsem mohl najít denní kroky, ušlou vzdálenost, spálené kalorie, nečinná upozornění, která naznačují, jak moc neaktivní jsem byl, a součty sedmidenních kroků.

K dispozici je také 11 různých sportovních režimů, jmenovitě jde o venkovní běh, jízda na kole (vnitřní i venkovní), běžecký pás, plavání v bazénu, skákání, eliptické cvičení, jóga a freestyle režim.

Během sportování v posilovně jsem vyzkoušel běh, veslování a další. Na jedné ruce jsem měl nasazený náramek a na druhé pak Apple Watch Series 5. Oba produkty měly téměř shodná data, v případě Xiaomi Mi Band 5 jsem se dostal o pár bodů níže než v případě hodinek. To je velmi slušná bilance.

Příjemné také bylo, že náramek automaticky rozpoznal, jaké cvičení zrovna vykonávám. Samozřejmě je možné jednotlivý druh cvičení manuálně zahájit.

Doprovodná aplikace

I když jsem mohl vidět na náramku mnoho informací a dat, vždy jsem po ruce musel mít aplikaci Mi Fit, která je kompatibilní s Androidem a iOS. Zde jsem pak našel více informací, další možnosti nastavení a podobně.

Z hlediska synchronizace jsem při testování neměl problém s žádným systémem – Android a iOS. Pro synchronizaci dat jsem jednoduše přešel do aplikaci a jedním tlačítkem synchronizaci zahájil. Velmi příjemný proces.

Samotná aplikace ale působí celkem přeplácaně. Obrazovka Stav poskytuje vaše nejnovější data, do kterých se můžete ještě hlouběji ponořit. K dispozici jsou také speciální sledovací obrazovky pro chůzi, cyklistiku a běh, když chcete používat GPS vašeho telefonu, a můžete se spojit s dalšími přáteli, kteří vlastní Mi Band.

Pokud jsem pak přešel na kartu profilu, mohl jsem si upravit cíle, připojit se k Apple Health nebo Google Fit, synchronizovat nové tváře náramku a nastavit typ oznámení, která chci na zařízení přijímat.

Nekupujte, pokud…

Chcete něco, co na zápěstí vypadá stylově, i když Mi Band 5 žádnou ostudu neudělá. Na trhu se ale nachází rozhodně více designově povedenějších náramků, které více zvýrazní vaši osobnost. Zařízení také nedoporučuji kupovat, pokud chcete náramkem nahradit peněženku. Na rozdíl od čínské verze nepodporuje NFC pro platby.

Na druhou stranu jde o skvělého nástupce loňského modelu, který byl na trhu velmi populární. Jestliže tedy hledáte fitness tracker za přijatelnou cenu, Xiaomi Mi Band 5 vás v žádném směru nezklamou. Pokud naopak vlastníte již čtvrtou generaci Mi Band, jediným důvodem k zakoupení je čitelnost displeje a nový nabíjecí mechanismus.

Na českém trhu se náramek prodává za zhruba 1 000 Kč. Čínské obchody náramek nabízí i za 600 Kč, je třeba ale poznamenat, že si kvůli dovozu ze zahraničí chvíli počkáte.

Klady:

Větší displej

Cena

Nový nabíjecí mechanismus

Zlepšená čitelnost na slunečním světle

Zápory:

Absence NFC modulu na mimočínském trhu

Absence vestavěného GPS modulu

Horší výdrž baterie oproti loňské generaci

Domů » Články » Xiaomi Mi Band 5 – nejlepší náramek na trhu [recenze]

reklama reklama

Write a Comment