Test chytrých hodinek a náramků 2020 II

Mobilní telefony se postupem času zvětšují a ne každému se chce věčně sahat do kapsy nebo je nosit s sebou při sportování. Naštěstí existují chytré hodinky a náramky, s jejichž pomocí lze s telefonem do určité míry komunikovat a které vám pomůžou se sledováním vašich sportovních aktivit. Které ale vybrat? Otestovali jsme další várku těchto produktů.

několik let je skutečností, že nositelná elektronika (jak obchodníci říkají chytrým hodinkám, náramkům a podobným zařízením) má již fázi experimentování delší dobu za sebou. Na trhu se nacházejí plnohodnotná, praktická a perfektně funkční zařízení, která jsou pohodlná a nabízejí svým uživatelům také pořádnou porci užitku. O tom se ostatně pravidelně přesvědčujeme také v našich testech chytrých hodinek a náramků. Na jaře (dTest 4/2020) jsme otestovali první porci produktů podle našeho nejaktuálnějšího testovacího programu. Ze strany výrobců jsme žádnou „past“ neodhalili. Zařízení vesměs dělala to, kvůli čemu by si je potenciální zákazník mohl pořídit. Se stejným optimismem můžeme mluvit i o většině aktuálně otestovaných přístrojů.

Do testu jsme také tentokrát zahrnuli chytré náramky i hodinky. U náramků jsme vzhledem ke sportovnějšímu zaměření segmentu věnovali zvýšenou pozornost kvalitě monitorování aktivit. U hodinek jsme se ve stejné míře zaměřili také na to, které chytré funkce hodinky samotné nabízejí a jak dobře komunikují s mobilními telefony. V obou případech nás ale zajímala výdrž zařízení, kvalita sestavení, jednoduchost obsluhy, výbava a kvalita aplikací pro obě dominantní mobilní platformy.

Write a Comment