Nejlepší VR brýle roku 2022 pro PC, PS4, mobil a další!

VR brýle (virtuální realita) jsou produktem, který je známo, že dělá díru na trhu. Perfektní doplněk při hraní s počítačem, chytrým telefonem nebo konzolí, i když existují modely, které na jiných zařízeních ani nezávisí. Z tohoto důvodu stále více uživatelů na trhu chce mít možnost používat brýle tohoto typu.

Pokud máte zájem o VR brýle, Zde vám řekneme vše, co o nich potřebujete vědět. Ukážeme vám několik modelů, které jsou k dispozici, a také řadu tipů při nákupu konkrétního modelu, který se vám v obchodech líbí.

Nejlepší brýle VR

PlayStation VR

Některé VR brýle, které jsou určeny pro PS4, se kterými budeme mít neustále přístup k novým realitám a herním zážitkům. Poskytují nám zorné pole 100 stupňů, kromě funkcí, jako je 3D zvuk a sociální obrazovka. Proto jsou prezentovány jako dobré brýle na hraní, abyste získali mnohem zábavnější zážitek za všech okolností, když hrajeme na konzoli.

Mají jak HDMI, tak USB připojení a samotné brýle mají 5,7palcový OLED displej. Navíc jsou schopni detekujte světlo kompatibilních ovladačů DualShock 4 a PlayStation Move. Díky integrovanému mikrofonu můžeme hrát s ostatními lidmi a také promítat obraz, který vidíme v brýlích, na televizi, aby ostatní viděli to, co vidíme my.

Perfektní brýle pro VR, pokud hrajete PS4 v pouzdře, protože jsou určeny pro konzoli Sony. Je to tedy nejlepší volba pro ty, kteří hrají s touto konzolí.

Oculus Quest

Jeden z nejznámějších modelů v tomto segmentu trhu. Vyniká tím, že jde o nezávislé zařízení, protože jediná věc, kterou v tomto případě musíte udělat, je nastavit zařízení Oculus Quest s mobilní aplikací Oculus a okamžitě budete mít vše, co potřebujete k prozkoumání VR. Snadné použití a nezávislost na ostatních umožňuje dobré použití.

Tyto brýle mají technologie jako Oculus Insight Tracking, sledovací systém Oculus Insight, který okamžitě převádí vaše pohyby ve VR bez potřeby jakéhokoli externího příslušenství. Kromě toho tu máme také dotykové ovládání, které je zodpovědné za znovuvytvoření přesná gesta a interakce rukou, které nabízejí možnost skutečně se dotknout jakékoli hry. Dobře se přizpůsobují prostředí, aby si mohli hrát ve stoje nebo vsedě.

Možná dobře známé VR brýle jeden z nejúplnějších a nejuniverzálnějších modelů Z trhu. Skutečnost, že nejsou závislé na jiných zařízeních, z nich dělá oblíbenou možnost mezi mnoha uživateli. Jeho cena je vysoká, ale je to jedna z nejlepších možností, kterou si můžeme koupit.

VR brýle Bnext

Tento model je kompatibilní s mobilními telefony, iPhone i Android (Samsung, Google, LG, Huawei ...), takže je prezentován jako ideální volba pro všechny typy uživatelů. Je to také dobrá volba pro děti a dospělé, ideální pro dárky. Poskytne nám 360stupňový, interaktivní a zcela pohlcující vizuální zážitek.

Brýle mají nastavovací tlačítka pro každou čočku, abychom si je mohli nakonfigurovat podle svých představ, aby se vždy přizpůsobily tomu, jak je používáme. Můžeme tedy provádět funkce, jako je například rozšíření úhlu záběru. Jejich pohodlný design s popruhem, který se snadno přizpůsobí konturám hlavy, znamená, že je můžeme používat po dlouhou dobu bez přílišných problémů.

Cenově dostupnější model, jeden z nejlevnějších, ale je to dobrá možnost, jak hrát s mobilem. Pokud chcete mít možnost zažít virtuální realitu ze svého mobilního telefonu, můžete použít tyto brýle, dostupné za velmi nízkou cenu.

HP Reverb

Tyto VR brýle HP jsou jedním z nejprofesionálnějších modelů, které si dnes můžeme v obchodech koupit. Jsou to kvalitní brýle, které poskytují ostrý a kvalitní obraz, s frekvencí 90 Hz. Proto jsou ideální i na hraní. Navíc mají zorné pole 114 stupňů, pro periferní obraz, který umožňuje hlubší ponoření.

Jde o lehké brýle, s hmotností 500 gramů. Mají aIntegrovaný prostorový zvuk a dva mikrofony kompatibilní s chytrými asistenty pro vynikající komunikaci a spolupráci. Bude tedy velmi snadné tyto brýle vždy používat, dobře je používat. Jsou pohodlné díky aOdnímatelná přední vložka pro čištění a hygienu, její nastavitelné popruhy a větrací otvory pro snížení tepla a potu

Profesionální model, s dobrými specifikacemi a že splňuje vše, co uživatelé v této oblasti hledají. Jsou drahé, ale je to velmi kompletní možnost, ideální pro váš počítač a která vám nepochybně umožňuje maximálně experimentovat s VR.

Co jsou VR brýle

VR brýle, také známý jako prohlížeč virtuální reality nebo HMD head-mounted display), je zařízení ve formě helmy nebo brýlí, které bude reprodukovat obrazy vytvořené počítačem na jedné nebo více obrazovkách umístěných v blízkosti očí. Může to být hra, ale její použití jde mnohem dále, například přinutí nás věřit, že jsme na vrcholu budovy, nebo vidíme dům, který chceme koupit, aniž bychom tam fyzicky byli.

Díky svému designu, pokrývat celé zorné pole uživatelevýsledkem je pohlcující uživatelský zážitek. Kromě toho obvykle integrují pohyby osoby, která je nese, v prostředí, které bylo vytvořeno, ať už jde o hru nebo alternativní situaci. Bude to tedy, jako byste byli na tom místě, tím spíše, že obrázky v tomto typu zařízení jsou obvykle ve 3D. Prostřednictvím pohybů, které děláme, jak hlavy, tak těla, můžeme vytvářet akce v prostředí, které bylo vytvořeno prostřednictvím těchto VR brýlí.

Výhody používání brýlí pro virtuální realitu

Použití tento typ zařízení má řadu výhod, které umožňují jeho aplikaci v mnoha různých situacích. Před nákupem je proto dobré mít na paměti tyto výhody, které najdeme:

Umožňují pohlcující zážitek : Jejich používáním se izolujete od reality a vstoupíte do světa, který je na obrazovce.

: Jejich používáním se izolujete od reality a vstoupíte do světa, který je na obrazovce. Kompatibilita : Pracují s velkým množstvím zařízení, dokonce existují některá sluchátka, která již nezávisí na jiných, takže je lze používat se všemi druhy zařízení.

: Pracují s velkým množstvím zařízení, dokonce existují některá sluchátka, která již nezávisí na jiných, takže je lze používat se všemi druhy zařízení. Snadné použití : Snadno se používají, protože design je obvykle nekomplikovaný.

: Snadno se používají, protože design je obvykle nekomplikovaný. Mnoho použití : Nejsou omezeny pouze na použití ve hrách, ale lze je použít ve všech druzích situací, jak ve volném čase, tak v profesionálním prostředí.

: Nejsou omezeny pouze na použití ve hrách, ale lze je použít ve všech druzích situací, jak ve volném čase, tak v profesionálním prostředí. Cenové rozpětí : Jelikož je na výběr poměrně dost modelů brýlí pro VR, na trhu se objevily různé ceny, díky nimž jsou dostupné pro více uživatelů.

: Jelikož je na výběr poměrně dost modelů brýlí pro VR, na trhu se objevily různé ceny, díky nimž jsou dostupné pro více uživatelů. Pohodlné nošení: Používání brýlí je pohodlné, protože jsou stále lehčí, takže získáváme pohlcující zážitek, ale aniž bychom byli zdrcující nebo dělali problémy s jejich ovládáním a používáním.

Jak fungují VR brýle

Abyste si virtuální realitu užili, potřebujete zařízení, které toto prostředí generuje, a brýle, kde se obsah reprodukuje. VR brýle se skládají z obrazovky a čoček. Obrazovka je obvykle součástí samotných brýlí, takže uvidíme malou obrazovku se čtvercovými okraji, i když čočky jsou zodpovědné za rozšíření pozorovacího úhlu. To nám dává pocit, že obrazovka pokrývá celé vizuální spektrum.

Zařízení poté vygeneruje dva různé obrázky, jeden pro každé oko, což generuje efekt podobný tomu, který vidíme ve 3D filmech. Jelikož v uvedených brýlích jsou senzory, bude obraz reagovat na pohyb, který uděláte hlavou, například otočení nebo pohled dolů a nahoru. To také přispívá k pohlcujícímu zážitku z nošení při nošení těchto brýlí.

Pro zvýšení realističnosti, značení obvykle obsahují také mikrofony s 3D zvukem takže zážitek je vždy pohlcující. I když musí být jasné, že hlavním účelem brýlí tohoto typu je „oklamat“ mozek, aby pocitem, že jsme v jiném světě nebo v jiném prostředí, dosáhly svého.

Jak vybrat VR brýle

Když si plánujete koupit brýle VR, je třeba vzít v úvahu řadu aspektů, takže nákup bude jednodušší. Protože pro některé uživatele mohou být modely dostupné v obchodech příliš podobné nebo si nevědí, jak si v jejich případě vybrat:

Write a Comment