Nejlepší chytré hodinky do 5000 Kč

Hledáte nejlepší chytré hodinky do 5000 Kč? Za tuto částku už si v dnešní době můžete pořídit celou řadu kvalitních chytrých hodinek, kterým nechybí většina funkcí, včetně bezkontaktního placení. V tomto článku vám doporučíme Smart hodinky z celkem pěti různých kategorií, ze kterých si jistě dokáže kdokoliv vybrat.

Rychlá navigace článkem

1) Celkově nejlepší chytré hodinky

Chytré hodinky od Samsungu patří již dlouhé roky k tomu nejlepšímu, co se dá koupit. Do žebříčku jsme vybrali Samsung Galaxy Watch Active2, které mají skvělý poměr cena / výkon. Těšit se můžete na perfektní Super AMOLED displej se skvělými barvami a vysokým rozlišením. Samozřejmostí je pak funkce Always-On displej. Oproti jiným hodinkám od Samsungu je jednou z hlavních odlišností chybějící otočná luneta. Korejská společnost to naštěstí vyřešila velice elegantně. Kulatý rámeček kolem displeje podporuje dotyky, takže lunetou se dá otáčet virtuálně. A to se rozhodně hodí, vzhledem k tomu, jak je systém Tizen vytvořen. Hodinkám Samsung Galaxy Watch Active2 nechybí GPS, pokročilé měření sportovních aktivit nebo sledování spánku.

ZobrazitparametryPorovnatceny eshopůKoupitna

V březnu 2021 vyšla pro chytré hodinky Samsung Galaxy Watch Active2 a Galaxy Watch3 aktualizace umožňující i českým uživatelům změřit si hodinkami krevní tlak nebo si „natočit“ EKG. Přesvědčit se o tom můžete v naší exkluzivní recenzi! Jen mějte na paměti, že obě tyto funkce potřebují speciální aplikaci, která je oficiálně dostupná pouze pro Samsung telefony. Pokud vlastníte mobilní telefon jiné značky, tak se oficiální cestou k těmto funkcím nedá dostat.

Dobrou zprávou je alespoň to, že Samsung pokračuje s podporou hodinek i na podzim roku 2021, kdy velká aktualizace přinesla některé funkce z nového modelu Samsung Galaxy Watch 4. Jeden z hlavních mínusů chytrých hodinek Samsung se systémem Tizen je bezkontaktní placení přes Samsung Pay, které bohužel není podporováno v České republice ani na Slovensku. V tomto má konkurence navrch a vypadá to, že placení zde ani nikdy fungovat nebude, i když v minulosti byly určité náznaky. Samsung se totiž u nového modelu Galaxy Watch4 vrátil po letech k systému Wear OS, který využívá bezkontaktní placení přes Google Pay. Samsung Pay už se pomalu odsouvá na druhou kolej také přímo v podporovaných zemích.

ZobrazitparametryPorovnatceny eshopůKoupitna

Pokud si nejste jistí, jestli jsou pro vás chytré hodinky od Samsungu to pravé, anebo nechcete utrácet za “doplněk k telefonu” takové peníze, tak Samsung stále nabízí starší generaci Samsung Galaxy Watch Active. Mají mírně horší parametry a například jím chybí pokročilý senzor pro měření EKG nebo krevního tlaku. Na druhou stranu se dají pořídit za částku menší než 3000 Kč. V případě, že byste chtěli klasický design hodinek Samsung s otočnou lunetou, jsou jasnou volbou mírně dražší Samsung Galaxy Watch3.

ZobrazitparametryPorovnatceny eshopůKoupitna

V případě, že dáváte přednost chytrým hodinkám Xiaomi, tak v podobné cenové hladině vyšly nedávno hodinky Amazfit GTR 3 Pro. Ty běží na systému Zepp OS, který přeci jen není tak rozšířený, což je vidět u chybějící plnohodnotné češtiny. Na té Amazfit v současné době stále pracuje. Na druhou stranu mají hodinky Amazfit GTR 3 Pro perfektní zpracování a dají se využívat například i pro plavání. Potěší také skvělá výdrž a bohaté možnosti měření sportovních aktivit.

2) Nejlepší chytré sportovní hodinky

Chytré sportovní hodinky neboli sportovní trackery s chytrými funkcemi jsou určeny pro aktivní osoby. V této cenové kategorii se jedná v podstatě o souboj Fitbit Versa 3 a Garmin Venu Sq. Tyto hodinky toho mají společného mnohem více než jen hranatý design ciferníku, podporu bezkontaktních plateb přes Garmin Pay, respektive Fitbit Pay nebo integrovanou GPS. Oba modely jsou dobrou volbou. Zjednodušeně řečeno, pokud dáváte přednost sportovním a fitness funkcím, tak je pro vás lepší volbou Garmin Venu Sq. Hodinky Fitbit Versa 3 naopak doporučujeme těm, kteří nepotřebují pokročilé sportovní funkce a uvítají lepší kvalitu zpracování a některé funkce bližší “klasickým” chytrým hodinkám od Samsungu nebo Applu.

U chytrých hodinek Garmin je už poměrně normální, že levnější modely přichází ve dvou variantách. Ty se liší vždy v podstatě jen přidáním úložiště pro poslech hudby. U Garmin Venu Sq to není jinak. Konkrétně se za Music variantu připlácí cca 700 Kč, za což obdržíte 3,4 GB volného místa například pro stažení písní ze Spotify. Pokud však víte, že tuto funkci nevyužijete, můžete si pořídit levnější variantu a ušetřit.

ZobrazitparametryPorovnatceny eshopůKoupitna

Displej těchto hodinek má velikost 1,3 palců a jedná se o LCD panel. Samotné pouzdro je vyrobeno z tvrdého plastu, což někomu nemusí vyhovovat. Výhodou těchto hodinek jsou detailní informace během sportovních aktivit, včetně měření saturace kyslíku v krvi nebo měření tempa. Všechny funkce navíc dostanete rovnou s hodinkami, na rozdíl od Fitbitu, kde se pro detailní a podobně pokročilé statistiky musí platit předplatné za cenu 10 dolarů měsíčně (cca 225 Kč).

Pokud vám toto předplatné nevadí platit, anebo vám stačí standardní data aktivit, tak pro vás můžou být Fitbit Versa 3 lepší variantou. Potěší kvalitnější hliníkové pouzdro a také lepší AMOLED displej. Samotný systém hodinek je intuitivnější a nabízí možnost instalace aplikací nebo dalších ciferníků. Díky tomu si můžete rozšířit možnosti používání těchto hodinek. Hodinkám však chybí vnitřní úložiště pro uložení písniček, ať už v podobě MP3 souborů anebo například Spotify. Pokud byste chtěli během sportování poslouchat hudbu, tak musíte být online. Tedy v tomhle případě na Wi-Fi, protože hodinky nemají LTE nebo 5G variantu.

ZobrazitparametryPorovnatceny eshopůKoupitna

V případě, že to s běháním nebo třeba cyklistikou myslíte vážně a nepotřebuje tolik chytrých funkcí, tak jsou lepší variantou Garmin Forerunner 55 anebo Polar Ignite 2. Tyto modely pak už mají mnohem blíže ke klasickým sportovním trackerům. Díky tomu mají například i lepší výdrž baterie.

3) Nejlepší chytré hodinky Huawei

Huawei to má už delší dobu složité. Kvůli embargu ze strany USA vidíme veliké problémy hlavně u telefonů. Naštěstí se to příliš netýká chytrých hodinek, kde nabízí perfektní produkty za skvělou cenu a většinou i se zajímavými bonusy. Nová řada Huawei Watch 3 se objevila bez problémů rovněž na našem trhu, jedná se však o hodinky s cenou cca 10 000 Kč. V tomto článku jsou pro nás mnohem zajímavější Smart hodinky Huawei Watch GT 2 Pro, kterým nechybí v podstatě nic zásadního, a navíc mají perfektní výdrž až dva týdny. Oproti jiným hodinkám v tomto článku se zároveň můžou chlubit titanovým tělem a safírovým sklem, což jsou prémiové materiály, které obecně vídáme až u chytrých hodinek za více než 10 000 Kč. Pro někoho může být mínusem absence bezkontaktního placení.

ZobrazitparametryPorovnatceny eshopůKoupitna

Hodinky rovněž mají GPS, snímání srdečního tepu, měření SpO2 a opravdu velké množství podporovaných sportů. Huawei Watch GT 2 Pro nabízí více než 100 cvičících režimů. Pokud byste chtěli ušetřit a nepotřebujete prémiové materiály, tak jsou velice dobrou alternativou Huawei Watch GT 2, což je předchůdce s tradičnějším tvrzeným sklem a pouzdrem z nerezové oceli. Identické parametry nalezneme i u hodinek Honor MagicWatch 2. Mezi těmito dvěma bychom vybírali buď podle designu anebo výsledné ceny. Z funkčního hlediska jsou totiž identické.

ZobrazitparametryPorovnatceny eshopůKoupitna

4) Nejlepší Smart hodinky s Wear OS

Se systémem Wear OS to nevypadalo dlouho dobu vůbec dobře. Google však v tomto roce oznámil velkou aktualizaci Wear OS 3, která nejednoho ujistila, že to s tímto systémem stále vyhledávací gigant myslí vážně. Dobrou zprávou je to, že i v této cenové kategorii jsou hodinky, které tuto aktualizaci obdrží. Konkrétně se jedná o TicWatch E3. Zaujmou například podporou NFC, tedy bezkontaktního placení přes Google Pay. Dále vestavěnou GPS, takže nemusíte využívat párování s telefonem pro sledování polohy. Anebo zajímavým ultra úsporným režimem, kdy se v podstatě vypnou chytré funkce hodinek a výsledkem je výdrž na jedno nabití až 45 dní.

ZobrazitparametryPorovnatceny eshopůKoupitna

Vzhledem k tomu, že TicWatch E3 mají velice zajímavou cenu oproti jiné Wear OS konkurenci, tak je poměrně logické, že se muselo někde šetřit. V tomto případě to “odneslo” pouzdro, které je plastové a LCD displej, který nepatří mezi ty nejlepší v porovnání s konkurencí v tomto článku. Pokud vám na těchto dvou parametrech extra záleží, jsou výbornou alternativou hodinky Fossil Gen 5E, které mají pouzdro z nerezové oceli a AMOLED displej, který navíc chrání tvrzené sklo Gorilla Glass. Na druhou stranu mají o polovinu menší kapacitu úložiště, méně zdravotních funkcí, chybějící GPS a neobdrží aktualizaci na Wear OS 3. Už jen z tohoto výčtu vidíte, že mezi Wear OS hodinkami doporučujeme právě TicWatch E3, které mají nedostatků oproti Fossil Gen 5E podstatně méně.

ZobrazitparametryPorovnatceny eshopůKoupitna

5) Nejlepší chytré hodinky pro iPhone

Všechny výše doporučené chytré hodinky fungují kromě systému Android také s iOS, což je dobrá zpráva pro majitele telefonů Apple iPhone. Na druhou stranu však mají i v cenové kategorii kolem částky 5000 Kč jednu lepší alternativu. A to Apple Watch Series 3. Jedná se o hodně oblíbený model, což potvrzuje i to, že je Apple stále oficiálně nabízí i ve svém obchodě, i když byly vydány v roce 2017. Nemusíte se bát ani softwarové podpory, na hodinkách je stále dostupná i nejnovější verze systému watchOS 8.1. Apple Watch Series 3 nechybí možnost bezkontaktního placení přes Apple Pay, integrovaná GPS a také velice přesný senzor srdečního tepu.

ZobrazitparametryPorovnatceny eshopůKoupitna

Pokud tak vlastníte iPhone a chystáte koupi hodinek v této cenové kategorii, tak doporučujeme podívat se právě na tento model. Mírně dražší alternativou můžou být Apple Watch SE, které mají kvalitnější i větší displej, přitom jsou ale lehčí. Do budoucna také nabízí lepší softwarovou podporu. Uživatelská paměť je v neposlední řadě dvakrát větší. Obecně je pak propojení s Apple iPhonem mnohem spolehlivější právě u všech Apple Watch Series, než u hodinek třetích stran, ať už jsou od Samsungu, Huawei nebo Garminu.

Write a Comment