Nejlepší brýle pro virtuální realitu VR na trhu ▷ ➡️ VidaBytes ▷ ➡️

V tomto článku vám trochu podrobně ukážeme vše, co souvisí s helmami VR a také; seznam s příponou nejlepší brýle VR Z trhu. Přemýšlíte o koupi pouzdra na virtuální realitu a nevíte, který si vybrat? Nebojte se, tento článek je pro vás.

Nejlepší brýle VR. Co jsou?

Nejdůležitější je, že o tomto typu „futuristické“ technologie něco víte; pokud přemýšlíte nebo jste zvědaví si ho pořídit. Virtuální realita nebo VR (virtuální realita); Skládá se z prostředí nebo objektů vytvořených se skutečným vzhledem, vyrobených z počítačové technologie.

Zde přichází na řadu helma nebo brýle VR; co bude generovat tu virtuální realitu, o které jsme mluvili dříve.

V současné době a především díky velkému úspěchu, kterého tento typ technologie v posledních letech dosáhl; mnoho společností se rozhodlo uvést na trh vlastní brýle s jedinečnými vlastnostmi. Můžeme najít tolik modelů, kolik si představujeme, a jejich velkou rozmanitost, jak chceme.

Z tohoto důvodu je úkol vybrat ten, který lze přizpůsobit našim potřebám, pro uživatele opravdu obtížný; pokud nejste příliš znalí tohoto tématu. V tomto článku vám představíme seznam, který považujeme za 9 nejlepší brýle VR v současné době; abyste při nákupu neměli žádný problém.

Pokud vás to zajímá a chcete se o tomto tématu dozvědět více, zveme vás k návštěvě následujícího článku, kde se o něm dozvíte více: Definice virtuální reality.

Aspekty, které je třeba vzít v úvahu při nákupu náhlavní soupravy pro virtuální realitu

Jak jsme vám řekli, můžete najít velkou škálu modelů a typů; V této části si povíme něco o obecných charakteristikách, abyste získali představu o tom, jaký typ chcete pro sebe.

Podle své autonomie

V této sekci uvidíme hlavní typy VR brýlí, ve kterých bude jejich provoz záviset nebo ne, na tom, zda potřebujete nějaké další zařízení.

Mobilní brýle VR

Tento typ brýlí vyžaduje povinný způsob fungování, a smartphone (který je navíc kompatibilní), který bude fungovat jako obrazovka případu. Proto je to více než brýle jako takové; protože to bude náš smartphone, který nám skutečně poskytne obraz.

I přes toto „omezení“ si však stále můžete užívat zážitek z virtuální reality; v tomto typu přileb máme modely Samsung, tzv VR Gear nebo Google, jehož jméno je Snít.

Každá společnost má svůj vlastní obchod, takže si můžete užít 360º her a videí; Kromě toho přinášejí dálkové ovládání, což je ten, který vám umožní komunikovat s tím, co si stáhnete, a používat to s náhlavní soupravou pro virtuální realitu.

VR brýle bez procesoru

V tomto případě mají tyto brýle vlastní obrazovku a vše potřebné pro jejich provoz; ale ne tak, procesor nezbytný pro reprodukci obsahu. U posledně jmenovaného máme na mysli, že tento typ helmy musí být připojen k jinému zařízení, aby jim poslalo signál a obsah, který se má na helmě hrát.

Jedná se o nejběžnější a nejprodávanější typy brýlí pro virtuální realitu na trhu; proto nejpoužívanější uživateli. Nabízejí nám skvělý zážitek z VR, hry s vysokým rozlišením (protože obsah se přehrává ze stroje), videa a další.

Jasným příkladem tohoto typu brýlí jsou brýle Playstation, tzv Playstation VR; Tento typ brýlí má samotné obrazovky a senzory, k fungování a reprodukci obsahu je nezbytná herní konzole Sony.

Helmy VR bez procesoru jsou také nejdražší na trhu, a tak můžete mít co nejlepší zážitek; doporučujeme mít také počítač s vynikajícími funkcemi.

Autonomní brýle VR

Tyto brýle jsou zcela nezávislé a ke svému provozu nevyžadují žádné další zařízení (telefon, počítač nebo konzolu); protože mají vše, co potřebujete. Jsou nejnovější a nejnovější, takže v tuto chvíli nejsou tak ambiciózní jako předchozí typy brýlí.

„Nejlepším“ modelem je Oculus Go; Navzdory tomu, čemu můžete věřit, z hlediska výkonu nabízejí tyto brýle VR skvělý zážitek a velmi dobrou kvalitu, jako by to byly předchozí typy brýlí.

Podle jeho konektivity

Tato část se zabývá typem připojení, které brýle VR ke svému provozu potřebují; což je další docela klíčový a důležitý faktor. Dnes je mnoho zařízení zcela bezdrátových; ostatní však stále používají kabelové připojení.

Je třeba říci, že nejkvalitnější helmy VR jsou ty, které fungují prostřednictvím kabelového připojení; bezdrátová technologie ještě nemusí být tak vyvinutá, ani vyleštěná. To samozřejmě platí pro brýle druhého typu podle jejich autonomie; které ke svému provozu vyžadují jiné zařízení (konzolu nebo počítač).

Na trhu si můžete vybrat ty, které se vám nejvíce líbí a se kterými se cítíte nejlépe; Problém drátových brýlí spočívá v tom, že mohou omezovat naši mobilitu, ale pokud to není problém, můžete si jeden z nich koupit. V opačném případě, pokud si myslíte, že to může být problém; Pořiďte si bezdrátové.

Podle pohodlí ovladače

Další z nejdůležitějších aspektů, které je třeba vzít v úvahu při získávání jednoho z nejlepší brýle VR, je kvalita vašeho příkazu; Některé helmy mají bohužel docela špatné ovládání; to znamená, že při mobilitě není příliš přesné a pohodlné.

Pokud tedy chcete dobré ovládání, musíte vzít v úvahu kvalitu helmy pro virtuální realitu, kterou se chystáte získat.

Podle nabízeného volného pohybu

Relevantní vlastností je množství pohybového prostoru, který můžeme mít. Autonomní VR brýle a mobily (ty, které vyžadují smartphone); Poskytují nám pouze prostor 3º svobody, to znamená, že můžeme stát na jednom místě a dívat se nahoru, dolů a do stran.

V případě přileb, které vyžadují počítač (nebo konzolu), nám nabízí větší svobodu pohybu, což je 6º prostoru. To znamená, že se můžeme pohybovat tam a zpět, do stran a dokonce se otáčet.

Poté musíte být velmi pozorní k potřebám, které hledáte, a k tomu, jak hodláte svoji helmu VR používat; V závislosti na tom, co chcete, pak můžete zmenšit katalog, ze kterého si můžete vybrat.

Podle jejich technických aspektů hledí

V tomto posledním aspektu vzít v úvahu při nákupu nejlepší brýle VR; souvisí to se zorným polem, obnovovací frekvencí (nebo rychlostí reakce helmy) a rozlišením obrazu.

Rozlišení obrázku

To je docela důležitý bod pro radost ze zážitku, protože dobré rozlišení obrazu nám dává lepší kvalitu.

Jasnější a ostřejší obrázky, více definice u všech objektů přítomných ve virtuálním prostředí, mimo jiné snáze čitelné texty. Pokud si chcete pořídit jedno z těchto zařízení, je důležité to mít na paměti.

Pole výhledu

VR brýle se sníženým zorným polem by pro nás byly docela nepohodlné a nedovolily by nám užít si virtuální realitu tím nejlepším způsobem. Přilby s velkým zorným polem by nám však mohly nabídnout zážitek podobný tomu, jako bychom nežili ve skutečnosti.

V ideálním případě byste si tedy měli koupit brýle, které mají zorné pole mezi 100º a 110º; jediné by bylo, jak těžké je získat a získat jeden s těmito vlastnostmi. Pokud máte šanci některé z nich získat, klidně si je kupte.

Obnovovací frekvence

To je další důležitý aspekt při nákupu VR brýlí, obnovovací frekvence odpovídá konkrétně rychlosti reakce helmy na vaše pohyby.

Velmi nízká obnovovací frekvence může uživatelům způsobit závratě; to byl velmi běžný nepříznivý účinek v prvních brýlích pro virtuální realitu, něco, co samozřejmě korigovalo s předstihem času a technologie.

Je velmi vzácné, že v současné době můžete získat nízkofrekvenční helmu, ale s touto informací si vždy udělejte starosti. Minimum, bylo by to asi 70 Hz nezbytné pro dobrý zážitek; nejlepší by ale bylo 90 Hz, abyste si jej mohli užít naplno a s nejlepším možným výkonem, bez nežádoucích účinků.

9 nejlepších VR brýlí na trhu

Vědět vše, co potřebujete o brýlích pro virtuální realitu a o aspektech, které je třeba vzít v úvahu při nákupu; ukážeme vám seznam 9 nejlepší brýle VR v současné době na trhu, což bude samozřejmě jedna z nejlepších alternativ, které je třeba zvážit. Každý bude mít samozřejmě své vlastní vlastnosti, vyberte si ten, který nejlépe vyhovuje vašim potřebám.

Oculus Rift S

Začínáme otevřením tohoto seznamu tím, co považujeme za nejlepší náhlavní soupravu pro virtuální realitu, která v současné době na trhu existuje. Používají se celkem pohodlně, s vynikajícím zrakem, abyste si mohli užít tu nejlepší kvalitu a dobré ovládací prvky nebo ovládací prvky, což výrazně pomůže zlepšit naše zkušenosti.

Snad jediným bodem proti těmto brýlím je použití baterií; Jak čtete, vyžaduje dvojité baterie AA, aby mohly fungovat, takže vyžaduje časté výměny baterií. Nejlepší by bylo, aby zařízení mělo nabíjecí baterii.

HTC Vive

HTC Vive je dalším z nejlepší brýle VR které jsou dnes také na trhu; Z ostatních zařízení v tomto seznamu vyniká to, že byla vytvořena především pro videohry, takže by mohla být klasifikována jako samotná konzole.

Nabízí nám velkou svobodu pohybu, velké zorné pole a má velmi dobré sledování pohybu, samozřejmě díky tomu, že je vytvořeno pro videohry.

Dalším vrcholem tohoto skvělého prohlížeče VR je skvělé rozlišení a kvalita obrazu, které nabízí, takže si můžeme užít skvělý zážitek.

Oculus Quest

Na této třetí pozici v seznamu máme brýle VR, zcela autonomní; to znamená, že má vlastní procesor, takže ke své činnosti nebude potřebovat telefon ani počítač.

Jak jsme řekli dříve, brýle VR s těmito vlastnostmi mají o něco nižší výkon než modely, které počítač používají. Navzdory tomu však výkon tohoto modelu nezůstává pozadu.

Přicházejí ve dvou prezentacích 64 GB a 128 Gb, jedná se o brýle VR s nejlepším poměrem kvalita / cena na technologickém trhu. Bezpochyby je to skvělá volba, kterou je třeba zvážit.

Playstation VR

Tentokrát jako brýle HTC Vive; brýle, které pocházejí od Sony, Playstation VR, byly vytvořeny výhradně také pro videohry, takže při jejich spouštění mají výjimečný výkon.

Nejpozoruhodnější vlastností tohoto zařízení je jeho obnovovací frekvence, která není nic víc a nic menší než 120 Hz; poměrně vysoká rychlost ve srovnání s mnoha brýlemi hry na trhu

Jediná špatná věc je, že je nelze použít v počítači nebo jiném zařízení, protože jsou exkluzivní pro Sony a musí být použity pouze v konzolách. Playstation 4; ale to neubírá na skvělém výkonu a velmi dobré zkušenosti, kterou nám může nabídnout.

Oculus Go

Další zařízení, které se nám stane níže, také patří k modelům Oculus; Toto zařízení je zcela autonomní, takže nebude vyžadovat a smartphone nebo počítač do práce, protože má všechno sám. Nabízí skvělý výkon a kvalitu pro potěšení uživatelů.

Jsou to docela pohodlná zařízení, která nevyžadují mnoho oblečení, což je další skvělá volba, kterou byste měli zvážit, pokud si chcete pro své použití koupit helmy VR; ať už pro hry nebo videa.

Google Daydream View

Toto zařízení pochází od společnosti Google, která používá platformu s názvem Daydream, která pochází od již zmíněné společnosti. Abyste mohli toto zařízení používat, je nutné mít a smartphone Android, který je kompatibilní s brýlemi.

Kvalita a zážitek z obrazu bude hodně záviset na kvalitě mobilního telefonu, který máte. Je to dobrá volba, docela cenově dostupná, pokud chcete zlepšit zážitek, můžete zkusit použít sluchátka, pro větší ponoření.

Samsung Gear VR

Jiné brýle VR, které vyžadují povinné smartphone který je kompatibilní se zařízením pro virtuální realitu. Na rozdíl od předchozí zmíněné nabízí lepší uživatelský zážitek díky typu technologie, kterou používá, která je stejná jako Oculus.

Telefony, se kterými je tato helma VR kompatibilní, by byly následující: Samsung Note 4, Galaxy S6 nebo model Edge. V tomto případě helma nabízí velmi dobré rozlišení obrazovky, což určitě zlepšuje naše zkušenosti; Abyste z toho dostali maximum, využijte jejich oficiální obchod s názvem Milk VR.

Google Cardboard

Jak si můžete přečíst v názvu, jsou to brýle VR, doslova vyrobené z lepenky; takže jeho cena je pro lidi na trhu nejdostupnější, pouhých 15 USD.

Toto zařízení slouží k postupnému ponoření se do tohoto světa virtuální reality; Můžete si dokonce vybrat, že si verzi tohoto modelu vyrobíte sami doma, a hledáte návod na youtube, který vám s tím pomůže.

Verze Google však přidává další „položky“, díky nimž je používání brýlí pohodlnější. Pokud chcete, můžete si ho koupit a jít se na něj podívat; Dobrá věc na tomto modelu je, že je přizpůsobitelný téměř jakémukoli modelu telefonu.

Homido VR

Tento model se skládá ze stylizované a vyvinuté verze karty Google CardBoard; být aktuálnější. Vzhledem k výše uvedenému předpokladu je to jedno z nejdostupnějších zařízení virtuální reality pro širokou veřejnost.

Nabízí více možností přizpůsobení, takže se přizpůsobí morfologii uživatele, který jej v té době používá; detail, který je opravdu ceněn.

V následujícím videu níže se vám zobrazí seznam dalších nejlepší brýle VR, tohoto roku, pro případ, že by ve vás zůstaly nějaké pochybnosti nebo co.

Write a Comment