Jaký fitness náramek vybrat a co vše měří

Fitness náramek představuje v dnešní době nonstop monitoring srdeční aktivity, sběr mnoha údajů o vašem zdravotním stavu, ale také stylový doplněk, který se stane součástí vašeho životního stylu. Doby, kdy fitness náramek znamenal jen levný pásek na ruce, který zobrazil základní informace o vaší aktivitě, jsou již dávno pryč. Co tedy můžete od nejnovější generace fitness náramků očekávat? A jak si správně vybrat, aniž byste prohloupili?

Všeobecně platí, že každý uživatel musí vybírat fitness náramek v závislosti na svých osobních preferencích. Zatímco někomu stačí jednoduchý pomocník pro zaznamenávání počtu kroků, jiní ocení kompletní analýzu pohybové aktivity včetně GPS záznamu a všech podrobností.

Na jaké funkce se můžete těšit

Pokud se rozhodnete pro některý ze skutečně zajímavých kousků mezi fitness náramky, můžete se těšit na celou řadu funkcí. Patří k nim:

monitoring aktivity (krokoměr a sledování dalších aktivit),

monitoring spánkové aktivity,

nonstop monitoring srdeční frekvence,

monitoring maximální spotřeby kyslíku VO2,

dechová cvičení,

běžecké a tréninkové funkce,

zaznamenávání GPS,

mód pro plavání,

vodotěsnost,

počítadlo spotřebovaných kalorií,

měření poměru mezi množstvím tuku a svalovou hmotou,

výpočet skóre stresu na základě variability srdeční frekvence,

vyhodnocování statistik (uběhnutá vzdálenost, tempo, srdeční rytmus),

notifikace propojené s chytrým telefonem (chytré buzení, příchozí hovory).

Vybrat si můžete z moderních fitness náramků, mnoho ze jmenovaných funkcí vám však dokážou zobrazit také hybridní chytré hodinky. Ty jsou však zaměřeny více na notifikace propojené s chytrým mobilním telefonem než na zaznamenávání všech pohybových aktivit. Obvykle vám nabídnou funkce, jako je měření množství kroků, monitoring spánku a srdečního tepu. Pro méně aktivní sportovce je však i tato možnost zajímavou variantou.

Jak chytře vybrat

Kromě rozmanitých funkcí jsou často fitness náramky i hybridní chytré hodinky díky svému nápaditému designu zajímavým módním doplňkem. Nabízejí se totiž v mnoha provedeních a barevných kombinacích, které skvěle doplní váš zevnějšek. U některých modelů navíc můžete pásky náramků vyměňovat podle toho, jakou barvu oblečení se právě chystáte nosit.

Při výběru fitness náramku se však zaměřte především na to, co od něj ve skutečnosti očekáváte. Zásadní je také velikost a reakce displeje, komplikovanost rozhraní a konkrétní zobrazované údaje. V případě nevhodného výběru by se vám totiž mohlo stát, že náramek sice zaznamenává spoustu užitečných funkcí, v průběhu cvičení vám však bude zobrazovat údaje, které jsou pro vás v daný moment naprosto zbytečné. Pokud náramek zvolíte chytře, vystačíte si s jeho funkcemi, aniž byste u sebe museli mít při běhu nebo jiné aktivitě i chytrý mobilní telefon.

V případě fitness náramků se také vyplatí dbát na to, jak dlouho vydrží jeho baterie. Některé náramky vydrží plně pracovat až 25 dní, čímž hravě strčí do kapsy náramky svých konkurentů.

Fitness náramky pro každého

V nabídce fitness náramků je skutečně široký výběr. Vybere si zkrátka každý, ať už jsou jeho potřeby jakékoliv. Platí, že i levnější modely jsou již v dnešní době vybaveny mnoha zajímavými funkcemi. Pokud však od náramku očekáváte skutečně profesionální funkce, poohlédněte se raději po dražších variantách, které jsou obdařeny mnoha vychytávkami.

Write a Comment